Опитування: чи підтримують українці оновлений законопроєкт про мобілізацію

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.

Так, 77,61% опитаних не підтримують ухвалення Верховною Радою чинного проєкту закону про мобілізацію у другому читанні. Більшість українців вважають, що служити мають підготовлені силовики.

Про це свідчать результати соціологічного опитування всеукраїнської громадської організації «Передові правові ініціативи», пише Фіртка. 

На заході країни не підтримують оновлений проєкт закону про мобілізацію 78,35% опитаних.

В українців також уточнили, що саме їх не влаштовує у проєкті закону про мобілізацію. На це запитання 5,79% респондентів відповіли, що їх не влаштовує зниження віку для мобілізованих, 3,98% — корупційна складова. Майже 24% опитаних не змогли відповісти на це запитання.

Водночас 81,87% опитаних не підтримують  введення в законі про мобілізацію норми про включення чоловіків, які не з’явилися до ТЦК, до реєстрів боржників, блокування їх майна та банківських рахунків, позбавлення права керування автомобілем.

Також, 87,93% зазначили, що підтримують ідею поповнення лав ЗСУ не цивільними особами, а силовиками, які працюють в тилу.

Довідково: опитування проводили ВГО «Передові Правові Ініціативи» (ППІ). Опитали в Україні (крім окупованих та прифронтових регіонів) та закордоном (де найбільша кількість українських біженців) 5 329 респондентів, віком від 18 років. Ще 50% опитали методом інтерв’ю «face-to-face» та 50% — телефоном через мобільний додаток системи «IQR», розроблений фахівцями «ППІ». Похибка репрезентативності не перевищує 2,0%.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити