Особливості підвісних світильників

Підвісні світильники – це практичні, стильні та завжди актуальні освітлювальні прилади, які широко використовуються в сучасному дизайні інтер’єру. Вони дуже популярні, оскільки легко встановлюються і доступні в різноманітних моделях. На відміну від люстр, вони підвішуються, кріпляться до стелі та регулюються за висотою.

Які типи підвісних світильників?

Сучасні підвісні світильники можна монтувати на будь-яку горизонтальну поверхню. Вироби на короткому кабелі не використовуються виключно для стель. Дизайнери вважають за краще прикрашати підвісними світильниками ніші та відкриті шафи. Тому саме підвісні світильники упорядковують за такими критеріями як:

  • Тип підвісу – може бути кабель, регульований трос, фіксований штатив або труба фіксованого діаметру.
  • Кількість плафонів чи ламп – залежить від розміру, а також особливостей приміщення.
  • Особливості плафона – модульний, фіксований, обертовий або окремо стоячий.
  • Матеріал – скло, дерево, пластик, бронза, кришталь, шкіра.

Матеріал плафона відкриває перед дизайнерами безмежні можливості. Однак, світильники потрібно обирати раціонально, адже вони будуть встановлюються на багато років, але все одно потребуватимуть чистки. Світильники також можна класифікувати за формою: кулясті, конічні, сферичні або абстрактні.

Переваги підвісних світильників

Цей тип освітлювальних приладів дуже популярний. Цікавими і затребуваними є як підвісні світильники для кухні, так і підвісні світильники для спалень, ванних кімнат і коридорів. Вони мають низку важливих переваг. Основні з них такі:

  1. Довгий підвіс означає, що стеля не нагрівається і може бути встановлений на натяжні стелі з полівінілхлоридом (ПВХ).
  2. Висота підвісу регулюється, тому ви можете вибрати оптимальну відстань від робочої поверхні або підлоги.
  3. Підвісні світильники чудово поєднуються з іншими типами світильників, такими як вбудовувані, точкові або настінні світильники.

Підвісні люстри можуть візуально пом’якшити “гнітюче” відчуття стіни або, якщо дизайн інтер’єру добре продуманий, зробити простір більш повітряним. У більшості випадків підвісні люстри використовують там, де висота стелі становить 3,5-4 метри і вище. Однак це не стосується підвісів, які можна легко розмістити над стаціонарними об’єктами, оскільки вони можуть розширювати або скорочувати відстань. До таких предметів належать обідні столи, барні стійки та кухонні острови.

Реклама