Освіта без дискримінації: яка ситуація з інклюзивним навчанням в Івано-Франківській громаді
Яка ситуація в Івано-Франківській громаді з інклюзивним навчанням?
Про це журналістці Фіртки розповіла директорка департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко.
“У нашій громаді, як і по всій країні, є дітки з особливими освітніми потребами різних груп підтримки, з різними діагнозами. В нас є Інклюзивно-ресурсний центр — заклад, який надає висновок батькам за їхнім бажанням.
Якщо, наприклад, батьки спостерігають, що, можливо, дитина має не такий розвиток, як більшість — вони звертаються в цю установу, де є комплексне обстеження, психологи.
Фахівці допомагають встановити й дати оцінку дитині, тоді з цим висновком батьки мають два варіанти: або йти у звичайну школу і здобувати освіту у звичайних класах, або звертатися в навчально-реабілітаційний центр, у нашому місті він є.
До речі, не у всіх містах ці центри зберегли, а в нас їх два: один знаходиться на вулиці Військових ветеранів, інший — на вулиці Хоткевича. Є заклад, який поєднує школу і садочок, інший — лише школу”, — каже Дротянко.
Зі слів посадовиці, цього року оновили заклад на Хоткевича.
“На прохання батьків додали ліфт, який допомагає підняти діток, які мають порушення опорно-рухового апарату, не можуть ходити, пересуваються на візочку.
Є ліфт, який допомагає піднятися на другий поверх. Ми розширили можливості закладу, зокрема, перенесли їдальню там, де була бібліотека Департаменту культури — дякуємо їм, що вони знайшли нове місце та переїхали з Хоткевича. Тепер ми маємо двоповерхове приміщення, де зараз роблять косметичний ремонт під їдальню.
Також ми зверталися до різноманітних благодійних організацій з проханням допомогти, адже капітальні видатки і видатки взагалі заборонені державою. Не можемо проплачувати з військового бюджету, тому шукаємо зв’язки в благодійних організаціях.
Цього року зробили ремонт в навчально-реабілітаційному центрі на Хоткевича — там зробили санвузли для людей з інвалідністю.
Нещодавно було відкриття, де представник з міської ради, який відповідає за доступність, все проінспектував, дав зауваження та вказав, що виправити. Попри усе, заклад має оновлення”, — уточнює директорка.
Дротянко наголошує батькам, що діти можуть навчатись в навчально-реабілітаційних центрах. Та, додає, там планують оновити кабінети, де проводитимуть масажі, спеціальну оздоровчу фізкультуру.
“Тобто такі функції, які недоступні у звичайних школах. За бажанням батьки можуть звернутися та поспілкуватися з директором навчально-реабілітаційного центру Віталієм Демківим, обрати між звичайною школою та таким центром, адже він дає освіту не гіршу, аніж в школах”.
Більше читайте у матеріалі: Очно, зі світлом та у безпеці: як в Івано-Франківській громаді організували навчальний процес в умовах війни?
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Двадцять відсотків: в Івано-Франківську вчителям збільшать доплати за престижність професії
Запрацюють у звичному режимі: як в Івано-Франківській громаді готуються до початку навчального року
“Це пріоритетне питання”: чи готові укриття в навчальних закладах Прикарпаття
“Без коштів з міського бюджету”: в Івано-Франківській громаді планують завершити будівництво недобудованих закладів освіти