Перейменування на честь загиблих на Полтавщині – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Альбіна Ковпак12 березня 2024, 12:03

У нових назвах вулиць в Опішнянській громаді увічнили імена Івана Шведуна та Олександра Бабича. Захисники віддали свої життя за Україну на фронті у липні торік.

Про перейменування на честь загиблих воїнів у Опішнянській громаді повідомили у телеграм-каналі «Деколонізація. Україна». На честь Івана Шведуна назвали колишню вул. Першотравневу у Човно-Федорівці, а на честь Олександра Бабича – вул. Гагаріна в Опішні.

Іван Шведун

Воїн – мешканець села Човно-Федорівка, який боронив Україну на посаді помічника гранатометника 2-ї стрілецької роти. 24 липня торік життя військовослужбовця обірвалося поблизу Кодеми Бахмутського району на Донеччині. Іван Шведун загинув в результаті здійснення противником артилерійського обстрілу позицій підрозділу.

Олександр Бабич

Захисник народився в селищі Опішня, проживав і працював у Києві, звідти і був призваний на службу. У війську чоловік був стрільцем-снайпером, у нього залишилися батьки та брат. 32-річний Олександр Бабич загинув 20 липня біля селища Північне на Донеччині.

Назви вулиць, які також українізували в громаді:

Населений пункт Стара назва Нова назва
Опішня вул. Пушкіна вул. Покровська
вул. Першотравнева вул. Єдності
Батьки вул. Першотравнева вул. Єдності
Вільхове вул. Гагаріна вул. Зарічна
Глинське вул. Гагаріна вул. Гончарів
Човно-Федорівка вул. Гагаріна вул. Миру
Попівка вул. Першотравнева вул. Дружби
вул. Жовтнева вул. Незалежності
вул. Гагаріна вул. Героїв України
Заїченці вул. Гагаріна вул. Польова
вул. 8 Березня вул. Лесі Українки

Деколонізація на Полтавщині

Протягом двох років на Полтавщині перейменували понад 2 тис. вулиць. Аби завершити процес деколонізації, потрібно українізувати ще близько 700 вулиць. 

Фаворитами у назвах вулиць були Юрій Гагарін, Олександр Пушкін та вул. Першотравнева. Також популярно було звеличувати Івана Мічуріна, Миколу Ватутіна та Олексія Горького.

Протягом 2022-2023 років в області також демонтували 54 монументи, пам’ятні знаки, дошки та написи. До завершення процесу залишилося знести ще 180 об’єктів. Окремі пам’ятники є капітальними спорудами великого розміру, демонтаж чи переміщення яких потребує залучення додаткових коштів і техніки.

Нагадаємо, що 20 вулиць українізували у селищі Семенівка. У нових назвах увічнили імена Григорія Сковороди, Михайла Грушевського, Марусі Чурай та інших діячів. У Семенівці позбулися назв вулиць на честь Лермонтова, Мічуріна, Гагаріна та Толстого.

Також додамо, що у лютому 13 вулиць українізували у Гадячі. Натомість вул. Першотравневу та пров. Першотравневий громада вирішила не перейменовувати. У громаді пояснили це «неоднозначністю законів, що регулюють питання перейменування топонімів».