Під Полтавою зафіксували випадок краснухи: триває епідеміологічне розслідування – Новости Полтавы и области

Випадок захворювання на краснуху виявили у Щербанівській громаді. Наразі фахівці проводять лабораторне обстеження.

 

Про випадок краснухи повідомляє Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб у звіті за 52-й тиждень 2023 року. Наразі у Щербанівській громаді проводять епідеміологічне розслідування.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, людина лишається єдиним носієм інфекції. Це інфекційне захворювання є провідною причиною розвитку патологій, а убезпечитися від нього можна за допомогою вакцинації. Зазвичай краснуху вважають хворобою дітей, адже 75% пацієнтів – від 2 до 10 років.

Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом або від матері до дитини.  Науковці дійшли висновку, що заразитися краснухою можна під час розмови, чхання і кашлю хворої людини або безсимптомного носія. Поширювачами захворювання вважаються люди за кілька днів до появи висипу і в перший тиждень після його появи.

Шляхом від матері до дитини, вірус передається дитині й стає причиною синдрому вродженої краснухи. Після народження такі діти стають джерелами вірусу й страждають від хвороби до 21 місяця. Наслідками хвороби у немовлят можуть бути вади серця, цукровий діабет, порушення слуху, аутизм та інші патології.

здоров’я, медицина, краснуха


Источник