Пісня Франко: Roxolana представила хіп-хоп трек на вірші українського поета | Новости музыки

Співачка записала дует із Ніною Матвієнко

6 серпня 2021 співачка Roxolana представила нову відеороботу на пісню “Франко”, яка є продовженням арт-проєкту Ukraine Is. Він поєднує сучасну музику й українську поезію та розповідає про відомих митців.

Нова пісня створена на основі вірша Івана Франка “Твої очі як те море” кінця 19-го століття і записана у колаборації з Ніною Матвієнко. Автором музики виступила Roxolana.

“Хіп-хоп і Франко? Чому ні? Я дуже люблю експериментувати з музикою і словами. Мені було цікаво, чи може поезія, написана понад сто років тому, звучати зрозуміло для сьогоднішньої молоді. Чи, наприклад, якби Іван Франко жив сьогодні, як саме він би писав про свої почуття? Що б це могло бути? Трек “Франко” став моєю відповіддю на ці питання”,  розповідає Roxolana.

Зйомки відеокліпу до пісні “Франко” відбулися у залах Національного художнього музею. Режисери Денис Маноха та Максим Шелковніков обрали цю локацію для того, щоб показати зв’язок сучасного та класичного мистецтва. В якості декорацій поєднані старовинні експонати з колекцій музею, сучасна скульптура від майстерні кераміки Gorn Ceramics і килими художниці Оксани Левчені.

Для створення fashion-образів артисток стиліст кліпу Євген Примаченко обрав українські бренди, серед яких Lake Studio, Bevza, Gunia Project, а також елементи давнього українського одягу з Музею Гончара та приватних колекцій. Зокрема, вишитий рушник перетворився на топ, а спортивні штани поєднано із плахтою та запаскою.

Roxolana представила хіп-хоп-трек на вірші Івана Франка (фото 2)

“Я пам’ятаю, як у школі нам розповідали, що саме Іван Франко першим почав носити вишиванку під піджак. У відео ми хотіли нагадати про це і водночас показати, що сучасна мода, як і мистецтво, — це поле для експериментів, які неможливі без знання основ і традицій”,  каже Roxolana.


Источник