Площею 150 метрів квадратних: біля міського озера в Івано-Франківську збудують нову богослужбову каплицю (ФОТО

Цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача, Єпископа Української Греко-Католицької Церкви часів підпілля, який був беатифікований Папою Іваном Павлом II у 2001 році.

Про це пише Фіртка з посиланням на сайт Української греко-католицької церкви Івано-Франківської архієпархії.

“Враховуючи факт розміщення культової споруди у відпочинковій зоні, особливим додатковим завданням громади буде турбота та підтримка сімей в умовах важкого емоційного стану суспільства, спричиненого російською агресією”, – йдеться в дописі.

При парафії діятиме християнський садочок. Відповідно до задуму архітекторів, храм вірних, площею близько 150 м², опісля богослужінь трансформуватиметься в ігрову кімнату, де батьки зможуть залишити своїх дітей з вихователями. Для активного дозвілля влітку передбачили облаштування дитячого майданчика довкола святині.

“Окрім того, даний комплекс стане осердям дозвілля спільнот дітей з особливими потребами, які вже діють при парафіях нашої Архієпархії. Опираючись на досвід та традиції країн Західної Європи, саме зелені зони є найкомфортнішим середовищем для локалізації таких центрів.

Наголошуємо на тому, що діяльність духовно-рекреаційного центру передбачає відкритий, не обгороджений простір.

На стіні каплиці передбачено встановлення інтерактивної дошки, за допомогою якої транслюватимуться патріотичні ролики, фільми й організовуватимуться культурно-просвітницькі заходи з метою вшанування пам’яті Героїв російсько-української війни та виховання патріотичного духу молоді.

До слова, завдяки соціальному підприємництву, пожертвам парафіян та надходженню гуманітарної допомоги з-за кордону, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ є однією з провідних волонтерських організацій Прикарпаття. Від початку повномасштабного вторгнення Координаційний антикризовий центр Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ активно допомагає нашим захисникам та захисницям на фронті й потребуючим верствам населення в тилу”, – додають у пресслужбі архієпархії.

Задокументована гуманітарна допомога, яку Архієпархіальне управління, Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, Мальтійська служба допомоги м. Івано-Франківськ та парафії передали людям у потребі сумарно становить понад 700 мільйонів гривень. На цю тему у квітні відбудеться вже звична щорічна пресконференція.

Напрямки допомоги є різноманітними й актуальними, зокрема це підтримка ЗСУ, забезпечення проживанням та харчуванням внутрішньо переміщених осіб, гуманітарна допомога на прифронтові території, профілактичні медичні огляди, продуктові та гігієнічні набори для людей у потребі, а також психологічна реабілітація й моральна підтримка населення.

Зведення богослужбової каплиці блаженного Симеона Лукача – це не просто будівництво нової культової споруди, а створення у зеленій зоні рекреаційного центру духовно-емоційної реабілітації для християнських родин, який виховуватиме у кожного почуття любові до ближнього.

“Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером”, – додають у повідомленні.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну