Подорож за кордон на автомобілі: планування, правила та страхування

Поїздка на автомобілі за кордон потребує ретельного планування маршруту та знання міжнародних правил дорожнього руху. Розуміння потенційних штрафів за порушення в різних країнах допоможе зробити подорож не лише комфортною, а й безпечною.

У статті ми розповімо про ключові моменти, які потрібно враховувати перед виїздом за кордон за кермом, включно з оформленням обов’язкового поліса автострахування.

Особливості правил дорожнього руху в різних країнах

Подорожуючи автомобілем за кордоном, слід пам’ятати, що правила дорожнього руху можуть суттєво відрізнятися від звичних вам. Щоб уникнути неприємних ситуацій та штрафів, корисно заздалегідь ознайомитись з основними нормами та особливостями у країнах, які ви плануєте відвідати.

Декілька прикладів особливостей:

 • У Німеччині на автобанах немає обмеження швидкості на певних ділянках, але це не означає, що можна рухатися з надмірною швидкістю — важливо дотримуватись правил безпечного водіння.
 • В Італії в містах та на деяких дорогах встановлено зони з обмеженим рухом (ZTL), в’їзд до яких без спеціального дозволу призведе до штрафів. Зазвичай до цих зон потрапляють вулиці історичного центру міста.
 • У Великобританії, Австралії та на Кіпрі рух лівосторонній, що може бути незвичним для водіїв із країн із правостороннім рухом.
 • У Польщі включений двигун на понад 1 хвилину під час стоянки автомобіля вважається порушенням.

Крім цього, завжди необхідно дотримуватись загальних правил: використовувати пасок безпеки, не розмовляти телефоном за кермом без гучного зв’язку, їхати в межах швидкісного режиму та зважати на правила обгону. Також варто враховувати, що в країнах ЕС, як і в Україні, потрібна наявність у машині певного обладнання (аптечка, вогнегасник, спеціальний знак, що сповіщає про ДТП).

Штрафи за порушення правил дорожнього руху за кордоном

Порушення, які здаються дрібними для водія на батьківщині, можуть спричинити суттєві штрафи за кордоном. Наприклад:

 • У Норвегії штрафи за перевищення швидкості сягають кількох тисяч євро, особливо якщо перевищення суттєве.
 • В Іспанії за використання мобільного телефона під час керування без гарнітури накладають штраф до 200 євро.
 • У Швейцарії дуже суворо ставляться до порушення правил паркування.

Поліс «Зелена картка» для водіїв

Зелена картка — це міжнародний страховий поліс, який є невід’ємною частиною підготовки до міжнародної поїздки на автомобілі. Він гарантує, що відповідальність водія, який керує автомобілем, застрахована щодо інших учасників дорожнього руху. Оформлення Зеленої карти — це не лише виконання законодавчих вимог, а й захист у разі непередбачених обставин на дорозі. Так, якщо станеться аварія з вашої вини, страхова компанія покриє збитки постраждалих в межах встановлених лімітів (ремонт автомобіля та лікування його водія та пасажирів).

Наявність Зеленої картки є обов’язковою умовою для виїзду з України та в’їзду до іншої країни на машині. По важливості страховка стоїть на одному щаблі з посвідченням водія і техпаспортом.

Покриття по полісу має діяти весь термін подорожі, інакше на автомобіліста чекає:

•    Штраф, згідно з місцевими законами;
•    Вилучення прав водія;
•    Самостійна оплата збитків потерпілих, якщо сталася ДТП з вашої вини;
•    Іноді навіть можлива депортація.

Сьогодні страховку можна оформити онлайн на етапі планування подорожі через зручні страхові сервіси, не звертаючись до страхових агентів та не переплачуючи їхню комісію.

Процес електронного страхування умовно такий:

 • Зайти на страховий агрегатор до відповідного розділу;
 • Вибрати тип транспортного засобу (легкове авто, вантажівка, мотоцикл, моторолер, причіп, автобус) та кількість днів покриття (від 15 днів до 1 року);
 • Ознайомитись з варіантами страховки та вибрати оптимальний для себе;
 • Заповнити онлайн анкету для формування договору;
 • Сплатити поліс.

Готова Зелена картка відправляється на електронну пошту клієнта. На вимогу Моторно-транспортного бюро України її необхідно роздрукувати для проходження прикордонного контролю.

Ретельна підготовка та увага до деталей забезпечать спокій у дорозі та дозволять повною мірою насолодитися поїздкою.