Полтава у десятці найдорожчих міст для ринку нерухомості
Фото: «ЛУН»
0 Євгеній Даценко28 жовтня 2024, 14:10
У Полтаві на 3% зросла вартість квадратного метра для купівлі нового житла. Нині Полтавщина на 9 місці в рейтингу найдорожчих міст.
Про зростання цін на нерухомість повідомили ЗМІСТу в пресслужбі «ЛУН» 28 жовтня.
За даними компанії, за останні пів року ціни на первинну нерухомість зросли майже в кожному регіоні України. Водночас темпи введення нового житла в експлуатацію збільшилися в півтора раза, в порівнянні з минулим роком.
Чому і в яких містах України зростають ціни на нерухомість
Ціна на первинну нерухомість зростають через постійні обстріли, складнощі з логістикою, здорожчання матеріалів, брак робочих кадрів, складну економічну ситуацію та попит. Українці відкладають покупку житла до перемоги, якщо в цьому немає крайньої потреби. Більшість надають перевагу вторинному або майже зданому в експлуатацію житлу.
В Україні найдорожчим містом для первинного ринку є Львів. Там за останні пів року вартість квадратного метра зросла на 6%. Нині вартість в середньому становить 57 тис. грн за квадратний метр.
Найбільше за останні 6 місяців ціни зросли на 13% в Ужгороді. Вартість квадратного метра «первинки» становить 49 тис. грн. За час війни чисельність населення в Ужгороді збільшилася на 35%. Цим фахівці пояснюють причину зростання цін.
У містах наближених до лінії фронту ціни на нерухомість падають. Причиною цього є погіршення економічної ситуації в регіоні, зменшення кількості робочих місць.
Рейтинг найдорожчих міст на «первинку» станом на жовтень цього року:
- Львів – 57 тис. грн (+6%);
- Київ – 54 тис. грн (+10%);
- Ужгород – 49 тис. грн (+13%);
- Дніпро – 45 тис. грн (+6%);
- Вінниця – 41 тис. грн (+11%);
- Кропивницький – 41 тис. грн (-6%);
- Одеса – 40 тис. грн (+5%);
- Чернівці – 40 тис. грн (+8%);
- Полтава – 34 тис. грн (+3%);
- Івано-Франківськ – 34 тис. грн (+10%)
Інфографіка «ЛУН»
Нагадаємо, у громадах Полтавщини знайшли майже сотню приміщень відумерлої спадщини, які можна передати під житло для переселенців.
Для координації роботи громад створили документи, де прописано, хто має робити запити, збирати інформацію, готувати матеріали до суду, реєструвати майно та контролювати розподіл житла. Це дозволить відпрацювати схему виявлення відумерлої спадщини та перевести її у житловий фонд.