Полтавські ліцеїсти зібрали 190 тисяч гривень на FPV (ФОТО)

Дітям донатили з Польщі та Ізраїлю.

Фото ЗМІСТу

Аліса Куценко03 лютого 2024, 09:02

Учні разом з вчителями, батьками та випускниками ліцею № 13 «УСПІХ» Полтавської міської ради провели три благодійні заходи для збору коштів на потреби трьох бригад, де служать полтавці.

Концерт полтавські ліцеїсти, випускники і вчителі виконали 23 січня. Вони підготували танцювальна та вокальні номери, читали вірші тощо. Директорка ліцею Наталія Орловська розповіла, що на прохання закладу допомогти зі збором коштів відгукнулися й батьки – не тільки підтримали пожертвами, а й участю – так, один з батьків Олександр Рець також підготував пісню.

Полтавські ліцеїсти та їхні заходи

Оскільки ліцей має двозмінну систему занять, то і благодійних ярмарків зробили два – 24 та 30 січня. Ліцеїсти разом з батьками готували різноманітну випічку, гарячі напої, компоти, лимонади; продавали прикраси та аксесуари ручної роботи. Одна з учительок – Вікторія Солов’ян, – проводила майстер-клас з розпису гільзи за донат. 

Мама-учасниця першого благодійного ярмарку Валентина Літуча розповіла, що приготувала дуже багато солодощів, як і решта батьків. Каже, дітей дуже приваблюють кекси у вигляді Барні. Приготувала й десерти з маршмелоу, рулети, кекси – усе, аби більше продати та залучити більше коштів. 

«Ми віримо, що буде перемога, що всі повернуться живі», – каже вона. Її брат також військовослужбовець.

На другому благодійному ярмарку учасників було не менше. Діти вбиралися в костюми та пропонували придбати випічку, картини та поробки гостям, не чекаючи їх біля столів. Одна з локацій називалася «Лавка Бетмена», а учні, які продавали солодощі, одягнулися у відповідні костюми.

«Ми придумали продавати пиріжки з капустою. Мама зробила тісто, а я їх ліпив вчора весь вечір. Спочатку вони були по 10 гривень, потім по 15, а потім знову по 10. Їх купили вже всі», – каже учень 7-Г Іван Лук‘янов.

Крім пиріжків, діти принесли кекси, зефір та м’які іграшки.

Допомога військовим

Як розповів заступник директора з виховної роботи Олександр Зубко, їхню монобанку для збору коштів поширювали не тільки випускники, вчителі та учні, а й друзі та рідні за кордоном. Дітям донатили з Польщі та Ізраїлю.

На концерті вдалося зібрати 24 тис. грн, на ярмарках – 63 тис.грн і 84 тис. грн. Загалом сума пожертв із запланованих 50 тисяч зросла до 192 тис. 352 грн.

Ці кошти перерахували на проєкти для Збройних Сил на краудплатформі «ЗМІСТу», а саме:

– на закриття проєкту придбання 5 FPV-дронів для підрозділу аеророзвідки 49 окремого стрілецького батальйону «Карпатська Січ» – 24 тис. 230 грн;

– на закриття проєкту придбання 10 FPV-дронів для підрозділів ударних БПЛА 77-ї окремої аеромобільної бригади – 89 тис. 950 грн;

– на придбання двох зарядних станцій EcoFlow DELTA 2 для артилеристів 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади Збройних сил України – 76 тис. 173 грн. 

Фото Аліни Гончарової