Полтавським військовим передадуть дрони та тепловізори

Ілюстративне фотоІлюстративне фото

Джерело – УНІАН

Яніна Мурдза12 січня 2024, 12:01

Військовим передадуть 4 дрони та 2 тепловізори.

Рішення передати дрони та тепловізійні монокуляри ухвалили на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради 12 січня.

На запит військових передадуть:

  • 2 квадрокоптери DJI Mavic 3 PRO Fly More Combo (ціна одного – 136 тис. 159 грн);
  • 2 квадрокоптери DJI Mavic 3 Т (ціна одного – 304 тис. 510 грн);
  • 2 тепловізійні монокуляри Sytong ХS06 35мм 640х512 з далекоміром. 2500 м (ціна одного – 327 тис. 384 грн).

Раніше на сесії Полтавської міської ради внесли зміни до програми «Полтавський спротив». Директор Департаменту цивільного захисту Олександр Сороковий розповів, що в оновлену редакцію програми включили актуальні потреби військових, які надійшли від командира однієї з частин. Рішення затвердили 36 голосами депутатів.

Нагадаємо, що під час засідання групи «Прозорість і підзвітність» повідомили, що ТОВ «Зед-Мобайл» купували 170 дронів у київської фірми й перепродали Полтавській громаді з націнкою по 100 тис. грн за модель.

Розслідування можливої розтрати

Робоча група «Прозорість і підзвітність» розглянула питання про резонанснузакупівлю 170 квадрокоптерів на 38,8 млн грн Полтавською міськрадою. Перший заступник начальника ПОВА Богдан Корольчук розповів, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом можливої розтрати бюджетних коштів.

«Після збору необхідних матеріалів фахівці проведуть слідчі дії, експертизи та озвучать результати. Працівники Державної податкової служби вже проаналізували ринкову вартість дронів та виявили чималу переплату», – пише Філіп Пронін за результатами засідання.

Переплата за дрони: що показала перевірка податкової

Під час засідання очільниця податкової служби Полтавщини Алла Рябкова каже, що вони дослідили цінову пропозицію ТОВ «Зед-Мобайл» й доступні пропозиції на дрони.

Під час аналізу податкових документів з’ясували, що ТОВ «Зед-Мобайл» купувало квадрокоптери у київського ТОВ «Комел». Ця фірма імпортувала товари з Польщі, Туреччини та Китаю.

Дрони «Зед-Мобайл» купили у киян по  181-229 тис. грн, а Полтаві їх продали з націнкою по 100 тис. грн на одному:

«Ціна, яка використана для проведення торгів,  – це 136 тис. грн на Mavic 3 Fly. Тоді як ціна придбання –  78-107 тис. грн. Вона була й протягом 2023 року. Оголошена ціна на Mavic 3T – 304 тис. грн. Ціна, за яку придбав коптер «Зед-Мобайл» у ТОВ «Комел» — 181-229 тис. грн. Маємо націнку близько 100 тисяч гривень на одному квадрокоптері. Ціна квадрокоптера Autel – 361 тис. грн. Ціна, за яку придбав “Зед-Мобайл” – 300 тис. грн за одиницю», – каже Алла Рябкова.

Податкова також виявила, що під час придбання ТОВ «Зед-Мобайл» продукції, змінюється її модифікація продукції. Матеріали вирішили передати прокуратурі, щоб відстежити ідентичність продукції, яку завозили до України, бо «Зед-Мобайл» не перепрошивав дрони.

ЗМІСТ розповідав, що журналісти виявили переплату на закупівлі полтавською владою 170 дронів для військових. Придбання 170 дронів є однією з наймасштабніших мілітарних закупівель Полтавської громади.

Тендер Департамент цивільного захисту оголосив 8 грудня з очікуваною вартістю 40,3 млн грн.

На торги зайшла одна фірма ТОВ «Зед-Мобайл», що отримувала замовлення від Департаменту цивільного захисту без конкурсу. З початку повномасштабної війни таких було на 104 млн грн. Детальніше про це читайте тут.