Понад 80% мешканців західних областей не хочуть переїжджати за кордон — опитування
Респондентам ставили запитання: «А якби Вам зараз без умов надали громадянство США або ЄС, Ви б поїхали для постійного проживання в ці країни?».
Так, у всіх регіонах України є тренд до зростання частки тих, хто готовий переїхати за кордон.
Про це свідчать дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.
Втім, додають дослідники, всюди (крім сходу) поточний показник нижче, ніж у 2020 році. Водночас, у всіх регіонах абсолютна більшість (від 75-81%) не хотіли б переїжджати за кордон, а хочуть залишитися в Україні.
На заході абсолютна більшість опитаних — 81% — продовжують стверджувати, що навіть у разі отримання громадянства США чи країни ЄС вони б все одно залишилися в Україні.
Натомість 18% опитаних мешканців західних областей готові переїхати за кордон.
Серед усіх вікових категорій також є зростання частки тих, хто хотів би переїхати за кордон, проте серед усіх вікових категорій 74-86% хочуть жити в Україні.
“Важливо звернути увагу на настрої серед молоді України. Так, серед 18-29 річних українців у 2020 році майже половина (46%) хотіли б переїхати за кордон.
До вересня 2022 року показник знизився до 13%, далі у вересні 2024 року він зріс до 26%.
Хоча зростання відчутне, але все одно 74% українців у віці до 30 років хочуть лишатися в Україні.
Подібний тренд характерний і для 30-44 річних (серед яких наразі 75% не хочуть переїжджати з України)”, — зазначили дослідники.
Довідково: опитування провели упродовж 1-6 вересня 2024 року.
Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України опитали 1 022 респондентів.
Опитування проводили з повнолітніми громадянами, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів — це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників, близьких до 10%, 1,8% — для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Мешканці заходу відповіли, кому з постраждалих від російської агресії першочергово мають спрямувати компенсацію
Більшість мешканців західних регіонів оптимістично бачать майбутнє України — опитування
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну