Порошенко: Путін був змушений почати вести переговори з Зеленським

Путін погодився на телефонні переговори з президентом Зеленським та обговорення зустрічі в Нормандські форматі тому, що Росія змушена виконати рішення Трибуналу ООН.

Президент Росії Путін погодився на телефонні переговори з президентом Зеленським та обговорювання зустрічі в Нормандському форматі тому, що Росія змушена виконати рішення Трибуналу ООН з морського права в Гамбурзі, який зобов'язав Кремль звільнити незаконно захоплених в Азовському морі громадян України, інформує Ukr.Media.

Про це п'ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив у прямому ефірі одного з українських телеканалів.

«Я знаю, що предметом переговорів була підготовка до чергового засідання Нормандського формату. Путін так легко погодився на переговори з Володимиром Зеленським, тому що за моєю інформацією Росія зобов'язана, змушена виконати рішення Гамбурзького суду по звільненню наших моряків. Вони зараз роблять кроки, щоб зберегти обличчя. На 90 відсотків є надія на повернення наших героїв з в'язниць Москви. 24 українських військовослужбовців, які стали жертвами агресії Російської Федерації в Керченській протоці. Мені байдуже, хто отримає від цього дивіденди. Для мене принципова позиція, щоб наші хлопці повернулися додому», — підкреслив Петро Порошенко.

«По іншим позиціям завтра відбудеться засідання на рівні дипломатичних радників у Франції, я твердо переконаний, що після виборів засідання у Нормандському форматі має відбутися найближчим часом. Іншого формату просто не існує», — зазначив лідер «Європейської Солідарності».