«Потрібно постійно тримати духовну рівновагу», — монах з Івано-Франківщини про виклики у чернечому житті

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

Зокрема, отець розповів, з якими викликами стикається у чернечому житті та як їм протистоїть.

“Монаше життя різноманітне. В монастирі немає якихось духовних, ідеальних умов. Тому, що потрібно постійно тримати духовну рівновагу. Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину.

Церква – це не тільки монахи, священники. Так, 1% – духовенство, 99% – це є миряни. Тому всі покликані до цієї досконалості. Як буде здорова духовно і морально сім’я, суспільство, то й буде процвітати чернецтво.

Звичайно, тяжко не раз практикувати ці монаші обіти, зокрема, різні християнські обов’язки, коли на кожному кроці бачимо рекламу гріха. Зараз гріх подають як щось добре, але бачимо, що потім треба з цим собі давати раду самому і помагати людям”, – ділиться монах.

Більше читайте у матеріалі: Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО).

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Проща за українських воїнів: паломники молилися на Ясній Горі в Гошеві

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини у Гошеві (ФОТО)