Повідомлено підозру зраднику з Хмельниччини, який керував «виправною колонією» на окупованій території —Хмельнитчина

Служба безпеки України продовжує викривати зрадників і колаборантів, які допомагають ворогу. Слідчі СБУ повідомили про підозру уродженцю Хмельниччини, який допомагав рашистам насаджувати окупаційний режим на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. Встановлено, що зловмисник організував роботу «пенітенціарного» органу окупаційної влади.

Судячи з фото йдеться про Кузя Іван Миколайовича – уродженець села Томашівка колишнього Ярмолинецького району.

За даними слідства, у лютому 2023 року він очолив «виправну колонію № 1 управління федеральної служби виконання покарань рф по Херсонській області», де утримуються викраденні та незаконно засудженні громадяни України.

Таке призначення від загарбників фігурант отримав невипадково, адже ще під час анексії Криму він, тоді підполковник внутрішніх військ МВС України, зрадив присязі і перейшов на бік ворога.

Протягом 2014 -2023 років зрадник служив на керівних посадах в «федеральном казенном учреждении «отделе по конвоированию управления Федеральной службы исполнения наказаний по Республике Крым и г.Севастополю».

На підставі зібраних доказів зраднику повідомлено про підозру за ч.1, ч.2 ст. 111( державна зрада) та ч. 1 ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк 15 років або довічне ув’язнення.

Оскільки на даний час підозрюваний переховується від правосуддя на тимчасово не підконтрольній українській владі території, правоохоронцями проводяться комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Досудове розслідування проводиться слідчими СБУ за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Останнє редагування 15 січня 2024, 16:17