Повітряна тривога на Полтавщині: чому сирени 22 січня

Ілюстративне фото

Автор – Niclas Hammarström для @expressen

Яніна Мурдза22 січня 2024, 12:01

12:09 – на Полтавщині звучить сирена повітряної тривоги.

За даними Повітряних Сил, повітряну тривогу оголосили для всієї України. Зафіксований зліт МіГ-31К з аеродрому Саваслейка Нижньогородської області.

13:28 – відбій тривоги на Полтавщині.

14:59 – повітряна тривога на Полтавщині та всій Україні. Повітряні Сили зафіксували зліт МіГ з аеродрому Саваслейка.

15:33 – відбій тривоги на Полтавщині.

У ніч на 22 січня 2024 року ворог атакував 8-ма ударними БпЛА типу Shahed-136/131 із району Приморсько-Ахтарськ – рф.

Усі вісім «Шахедів» знищено зенітними ракетними підрозділами та мобільними вогневими групами Повітряних Сил та Сил оборони України в межах Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

МіГ-31. Чому оголошують тривоги

Винищувач МіГ-31 побудований на базі одномісного МіГ-25 — першого у світі серійного винищувача, швидкість якого перевищувала 3000 км/год. Зовні обидва літаки мають подібний дизайн, але конструкція МіГ-31 міцніша. Росіяни періодично застосовують їх для обстрілів України «Кинджалами». Йдеться про авіаційний ракетний комплекс із високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою.

У травні 2023 року Росія почала застосовувати «Кинджали» більш системно. 8 травня ЗСУ повідомили, що система Patriot перехопила над Києвом російський «Кинджал».

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству оборони знайти рішення щодо тривалих повітряних тривог через злети МіГ-31. Повітряні Сили ЗСУ повідомили, що повітряну тривогу не оголошуватимуть по всій території України, якщо російський винищувач МІГ не становить загрози.

Про захист Полтавщини під час тривог

Російська армія активізувала обстріли різних міст України. Питання захисту критичної інфраструктури під час повітряних тривог стало ще більш актуальним.

ЗМІСТ розповідав, що для захисту об’єктів критичної інфраструктури на території області вжили усі необхідні заходи, адже існують загрози для Полтавщини. Оборона на тлі загрози ударів з боку російської армії по енергетичній інфраструктурі залишається одним з найважливіших напрямків.

У жовтні Полтавська ОВА повідомила, що для захисту від дронів на Полтавщині збільшать кількість вогневих груп. У межах підготовки до зими влада аналізує стан протиповітряної оборони України та захист обʼєктів критичної інфраструктури. Це елемент підготовки до можливих атак з боку росіян, як було у 2022 році.

Фізичний захист енергосистеми Полтавщини потребує посиленої підготовки до можливих атак. Окрім «протишахедних» сіток на підстанціях, триває залучення вогневих груп.

У межах Полтавщини працюватиме понад півтори сотні мобільних груп, які захищатимуть підстанції від атак під час тривог. Також об’єкти мають «протишахедні» сітки. Торік усі відключення стосувалися ракетних обстрілів. Щоб уникнути блекаутів, на рівні держави та області проводиться великий обсяг роботи. Це й фізичний захист, і захист проти шахедів, і «протишахедні» сітки на підстанціях.

За вересень в області розгорнули 7 вогневих груп, плануємо ще 23 і їх буде понад 150. Це захистить проти «Шахедів» енергетичну інфраструктуру.

Планується, що Полтавщина буде краще підготовлена до можливих атак і тренується на випадок критичних ситуацій разом з іншими областями