Повітряна тривога на Полтавщині: ситуація 6 січня – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фото

Автор Rick Mavе

Анастасія Добряк06 січня 2024, 09:01

Відслідковуємо загрози для Полтавщини за повідомленнями військових.

Повітряна тривога оголошується у разі загрози удару з повітря.

09:24: На Полтавщині – повітряна тривога. За даними Повітряних сил ЗСУ, зафіксували зліт російського МІГ-31.

11:39. Відбій тривоги.

14:29. Повітряна тривога на Полтавщині. Повітряні сили ЗСУ повідомляють, що для Полтавщини, Сумщини та Харківщини існує ракетна небезпека.

14:44. Відбій тривоги.

16:12. Повітряна тривога на Полтавщині.

Мапа тривог

16:48. Відбій тривоги.

18:19. Повітряна тривога на Полтавщині. Сумська, Полтавська, Харківська та Чернігівська області мають загрозу у зв’язку з активністю ворожої тактичної авіації на північно-східному напрямку.

18:41. Відбій тривоги.

МіГ-31. Чому оголошують тривоги

Винищувач МіГ-31 побудований на базі одномісного МіГ-25 — першого у світі серійного винищувача, швидкість якого перевищувала 3000 км/год. Зовні обидва літаки мають подібний дизайн, але конструкція МіГ-31 міцніша. Росіяни періодично застосовують їх для обстрілів України «Кинджалами». Йдеться про авіаційний ракетний комплекс із високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою.

У травні 2023 року Росія почала застосовувати «Кинджали» більш системно. 8 травня ЗСУ повідомили, що система Patriot перехопила над Києвом російський «Кинджал».

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству оборони знайти рішення щодо тривалих повітряних тривог через злети МіГ-31. Повітряні Сили ЗСУ повідомили, що повітряну тривогу не оголошуватимуть по всій території України, якщо російський винищувач МІГ не становить загрози.

«Наші західні партнери країн НАТО намагаються якомога швидше й якомога повніше інформувати нас про той чи інший проліт МіГ-31К. … Якщо є точна інформація, що МіГ-31К не становить загрози – тоді, звичайно, не будетривоги», – каже речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Зокрема він підкреслив, що активно працює українська розвідка, проте не завжди є інформація, з ракетою винищувач летить чи без, «чи це просто переліт, чи це бойовий виліт, чи просто тренувальний політ».

Ворожі обстріли Полтавщини

Увечері 4 листопада росіяни атакували Полтавщину й Дніпропетровщину крилатими й балістичними ракетами. Сили ППО збили три «Іскандери-К».

Через ракетну атаку загинула жителька Великосорочинської громади 1950 року народження. Її будинок пошкодило вибуховою хвилею.

Обстеженням всіх обʼєктів та фіксацією пошкоджень через обстріл у Миргородському районі займається комісія. Постраждалі отримають компенсації з бюджетів громади та області. До роботи залучені фахівці Державної екологічної інспекції. Вони фіксують завдані державі збитки.

Раніше ЗМІСТ писав, що у жовтні Миргород та район зазнав 5 ворожих обстрілів.

П’ять атак Миргородського району в жовтні

У ніч на 31 жовтня росіяни здійснили ракетний обстріл. Відомо, що постраждалих та пошкоджень цивільної інфраструктури немає. Про це повідомили у Полтавській ОВА.

У ніч на 29 жовтня ворог здійснив попередню ракетну атаку по Миргородському району.

Миргородський район постраждав від обстрілу. За попередньою інформацією, без постраждалих, пошкоджень цивільної інфраструктури немає.

Обстріли Миргородського району

Попередній обстріл Миргорода стався 16 жовтня. Це була третя жовтнева атака, де ціллю росіян став Миргород. ЗМІСТ писав, що також 11 жовтня російські окупанти вдарили ракетою. У місті пролунав вибух. Під час повітряної тривоги пролунав вибух у Миргородській громаді. Ворожих влучань по критичній чи цивільній інфраструктурі не зафіксували. Інформація про постраждалих не надходила.

Під час нічного обстрілу 7 жовтня російська ракета вибухнула у місті. Тоді росіяни атакували Миргородський район. Ракета влучила у водойму, але вибухова хвиля знищила 183 вікна, які можливо відремонтувати за кошти обласного бюджету. За даними моніторингових каналів, попередньо відомо, що ворог запустив авіаційну ракету Х-59.