Правоохоронці оголосили підозру ексосвітянину з Херсона, який під час окупації міста очолив студмістечко захопленого вишу

377 Підозрюваний у пособництві державі-агресору ексвикладач з Херсона Андрій Ліщук. Фото: Херсонська обласна прокуратура.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому вчителю фізичної культури одного з ліцеїв обласного центру  заочно повідомили підозру у пособництві державі-агресору.

Про це інформує пресслужба обласної прокуратури.

В прокуратурі не називають імені підозрюваного. Втім журналісти Район.Херсон встановили, що звати його Андрій Ліщук.

За даними слідства, Ліщук у червня 2022 року добровільно обійняв посаду «виконуючого обов’язки директора студмістечка» у захопленому та перереєстрованому за російським законодавством вишу Херсонського державного університету

На псевдопосаді підозрюваний здійснював загальну організацію роботи очолюваного ним студентського містечка та функціонування гуртожитків.  Підбирав працівників на посади завідувачів гуртожитків, а також з технічного обслуговування. Організовував виконання наказів та вказівок «ректорки» Тетяни Томіліної, приписів відповідних служб, розпоряджався ввіреним йому майном та фінансами гуртожитків.    Окрім цього, за вказівками Ліщука у гуртожитки заселили працівників новоствореного окупаційною адміністрацією «вишу» та членів їх сімей, представників російських збройних формувань, в тому числі ФСБ РФ.   У листопаді 2022 року під виглядом евакуації псевдоосвітянин організував вивезення на тимчасово окуповану частину лівобережжя Херсонської області майно студмістечка, що перебувало на балансі захопленого Херсонського державного університету.   За вчинені дії Андрію Ліщуку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років.   Читайте також: Судитимуть колишнього керівника херсонської лікарні.