Правоохоронці оголосили підозру росіянину, який катував українців на Херсонщині

186 Підозрюваний у катуванні українців працівник ФСБ Ян Заневський. Фото: Національна поліція України.

Національна поліція України висунула підозру у порушенні законів та звичаїв війни співробітнику російської ФСБ Яну Заневському.

Про це йдеться у документі, опублікованому на сайті Офісу Генерального прокурора.

Слідчі встановили, що 13 вересня 2022 року мінімум п’ятеро озброєних росіян незаконно затримали мешканку Херсонщини та відвезли її до будівлі Білозерського районного суду.

Українка не йшла на співпрацю, тому російський військовий мінімум 10 разів вдарив її гумовим кийком. При цьому Заневський погрожував полоненій зґвалтуванням її доньки.

14 вересня 2022 року співробітник ФСБ та російські військові продовжили схиляти жінку до співпраці та запису відео, погрожуючи тривалим ув’язненням в іншому місці. Але вона все одно відмовилась і її перевели до катівні в будівлі обласної поліції у Херсоні, де утримували до 30 вересня 2022 року.

15 вересня 2022 року озброєні росіяни викрали мешканця Херсонщини та ув’язнили його в підвалі Станіславської дитячої музичної. Згодом його перевели до будівлі Білозерського районного суду.

17 вересня 2022 року полоненого допитав Ян Заневський. Він схиляв чоловіка до співпраці з окупаційною адміністрацією і намагався отримати від нього інформацію про ЗСУ. Бранець не йшов на співпрацю, тому його не менше 21 разу вдарили кулаками, ногами та гумовим кийком. Також чоловіка 12 раз вдарили електричним струмом.

Заневський погрожував полоненому тривалим ув’язненням в іншому місці неволі та розстрілом.

18 вересня 2022 року співробітник ФСБ та російські військові продовжили схиляти бранця до співпраці з окупаційною адміністрацією. Він знову не погодився, тому його не менше 12 разів вдарили руками та ногами.

Того ж дня через катування і нелюдське поводження полоненого змусили письмово та відеозапис погодитись на співпрацю з окупаційною адміністрацією. Після цього бранця відпустили.

За вчинені дії Яну Заневському загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Довідково:

За інформацією правоохоронців, Ян Заневський, який користувався позивним «Ладья», після повномасштабного вторгнення на ТОТ Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей здійснював фільтраційні заходи, вишукував проукраїнськи налаштованих громадян, викрадав та катував їх. В цьому йому допомагали зв’язки його батька, В’ячеслава Заневського, колишнього керівника охорони президента-втікача Віктора Януковича, який звів сина з окупаційними «правоохоронцями», які передавали Заневському-молодшому персональні дані про місцевих мешканців та сприяли викраденню людей.

Читайте також: Незаконно ув’язнювали та катували цивільних під час окупації Херсона: оголосили підозру росіянину та українцю.

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь