Правоохоронці оголосили підозру російському депутату, який курував псевдореферендумом на Херсонщині

448 Підозрюваний у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України депутат Держдуми РФ Алєксандр Сідякін. Фото: Служба безпек України/Telegram.

Служба безпеки зібрала доказову базу на депутата Держдуми РФ підсанкційного Алєксандра Сідякіна, який сприяє збройній агресії Росії в Україні.

Про це інформує пресслужба СБУ в телеграм-каналі.Посадовець є головою центрального виконкому та заступником секретаря генеральної ради путінської партії «Єдіная Росія» і таким чином входить до близького оточення керівництва держави-агресора.

За завданням Кремля з 23 до 27 вересня 2022 року він перебував в окупованому на той час Херсоні.

Очоливши так звану «наглядову місію», Сідякін намагався створити для міжнародної спільноти видимість законності фейкового плебісциту.

Для цього російський депутат роздавав численні інтерв’ю та коментарі для кремлівських телеканалів та інтернет-видань, які сфокусовані на західну аудиторію.

Крім того, для забезпечення «потрібних» результатів псевдореферендуму російський посадовець обходив окупаційні «виборчкоми» та контролював фальсифікацію підсумків «голосування».

Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти підривної діяльності фігуранта проти України. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Сідякіну про підозру за частиною третьою статті 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Оскільки зловмисник перебуває на території Росії, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.

Читайте також: Брав участь у проведенні псевдореферендуму: мешканця Херсонщини підозрюють у колабораціонізмі.