Програма підтримки сільського господарства в Івано-Франківській громаді: як діятиме та які зміни для фермерів цьогоріч

Міський голова Івано-Франківська раніше повідомляв, що у громаді катастрофічна ситуація із сільським господарством, зокрема тваринництвом.

Відтак, міська влада вирішила допомагати всім, хто займається тваринництвом. Ця програма підтримки діятиме й у 2024 році.

Про це під час етеру програми “Новий погляд” розповів заступник міського голови Микола Вітенко, передає Фіртка.

Господарі, які утримують корів можуть отримати по 3 000 гривень, за кожну, ті, хто має овець – по 2 000 гривень, за коней – по 5 000 гривень, також і за бджіл, за кожну смугасту сім’ю – по 200 гривень.

читайте також: “Місто викупило занедбані приміщення”: у Радчі планують зробити виробничу базу КП “Франківськ-Агро”

“Програма працюватиме в тих рамках, що й у 2023 працювала. Сесією міської ради це вже пролонговано ще у грудні 2023.

Фермерам та сільським господарям, які подавали документи і мали справу з цією справою, то для них нічого не зміниться. Вже зараз можна подавати всі документи у ЦНАПи. Алгоритм дій той самий”, – каже Микола Вітенко.

За його словами, документи можна подавати відсьогодні й до листопада. Їх розглядатиме комісія та винесе на розгляд виконкому.

“Зрештою, у грудні ми цю програму доповнили. Доповлення стосується співфінансування будівництва сільськогосподарського виробництва: склади, цехи й так далі. Співфінансування становить 50%, однак сума не повинна перевищувати 500 тисяч гривень.

Якщо ви вже побудували склад за мільйон гривень, маєте всі накладні та підтвердження, то міська рада вам поверне половину витрачених коштів.

Знову ж таки – новостворені сільськогосподарські підприємства. Одноразова допомога становить не більше 300 тисяч гривень. Маєте бажання займатися цим професійно – місто готове вам допомогти зі стартом”, – каже заступник міського голови.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Активно розвивається: що та як вирощують на комунальному підприємстві “Франківськ-Агро”

Обробили 190 гектарів: чи готові до посівної кампанії в Івано-Франківській громаді

Плануємо обробляти близько 400 гектарів землі, – Микола Вітенко про роботу КП “Франківськ-Агро”