Прокуратура просить увʼязнити Ігоря Скорика на 3 роки

Анастасія Добряк01 лютого 2024, 14:02

Окрім увʼязнення, правоохоронці просять суд призначити штраф у 8,5 тис. грн й зобовʼязати посадовця покрити витрати на експертизи.

Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу із зали Октябрського районного суду Полтави 1 лютого. Сьогодні тривають судові дебати. 5 лютого о 10:00 обвинуваченому оголосять вирок.

Ігоря Скорика судять за можливу розтрату бюджету. Прокурор просить 3 роки позбавлення волі для підозрюваного.

Зараз обвинувачення просить про увʼязнення за статтею про службову недбалість. За їхньою версією, Скорик не перевірив виконання робіт з прибирання вулиць, але завізував прийом своїм підписом. Захист каже, що Скорик не винен, бо на нього не покладали повноваження перевіряти виконання робіт. Обвинувачений каже, що не вчиняв правопорушення й виконував обов’язки за посадовими інструкціями.

Деталі із засідання невдовзі читайте на ЗМІСТі.

ЗМІСТ писав, що звільнений за підозрою у розтраті бюджетних грошей Ігор Скорик через суд повернув посаду заступника начальника Управління житлово-комунального господарства. Також йому мають виплатити 258 тис. грн за вимушений прогул – 258 тис. грн з бюджету.

Як Ігор Скорик повернув посаду

Ігор Скорик звернувся до суду, щоб його поновили на посаді заступника начальника УЖКГ, посилаючись на відсутність підстав для звільнення. Його звільнення рахується з 28 березня, бо за день до цього у суді ексчиновнику обрали запобіжний захід за статтею про розтрату бюджету.

Підставою для звільнення було оголошення Полтавською обласною прокуратурою Ігорю Скорику про підозру за статтею про службову недбалість. Місцева влада не могла довіряти Скорикові, тому ухвалила рішення про його звільнення. Суд зазначив, що доказів «втрати довіри» до чиновника полтавська влада не надала. Також суд поставив під сумнів правомірність розпорядження Андрія Карпова, тож задовольнив позив Ігоря Скорика.

Тепер він може повернутися на роботу, хоча 28 квітня стало відомо, що раніше він пішов на угоду зі слідством й визнав, що брав участь у розтраті бюджету. Цю угоду суд не затвердив, тож Скорикзмінив позицію й досі перебуває у статусіпідозрюваного.

Наразі Ігоря Скорика підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до розтрати бюджету Полтавської громади на прибиранні вулиць компанією «Харківспецбудмеханізація-7». Також він єдепутатом Шевченківської районної ради у Полтаві від забороненої «Опозиційної платформи – За життя».

Розтрата бюджету

У червня директорці ПП «Харківспецбудмеханізація-7» Інні Топчій оголосили вирок за зловживання службовим станом та підроблення документів. Жінка його оскаржила.

Згідно з даними слідства, Інна Топчій очолювала фірму з 2018 року. Під її керівництвом «Харківспецбудмеханізація-7» уклала прямий договір № 37 з Управлінням житлово-комунального господарства на прибирання вулиць та інших територій Полтавської громади.

Фото: bastion.tv

Розрахунок за послуги проводили на підставі актів виконаних робіт, які директорка підробляла. Очільниця фірми підробила 15 актів виконаних робіт на загальну суму 24 млн 813 тис. грн. За даними слідства, в актах виконаних робіт від фірми були завищені обсяги послуг з прибирання вулиць Полтавської громади, які вони подавали до УЖКГ.

Накладні підписував ексзаступник начальника міського Управління житлово-комунального господарства Ігор Скорик.

За ними «Харківспецбудмеханізація-7» отримали 3 млн 993 тис. грн задарма. Під час досудового розслідування підприємство відшкодувало 4 млн грн до бюджету громади. Власниця підприємства після затвердження судом угоди про визнання винуватості зобов’язана перерахувати на підтримку ЗСУ 500 тис. грн  на проєкт UNITED24 «Оборона та розмінування».