ПТУ на Полтавщині отримають гроші- ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фото

Світлина ЗМІСТу

Альбіна Ковпак20 березня 2024, 14:03

МОН визначило перші 72 профтехи, де навчатимуть професій для відбудови. Серед них – два заклади у Кременчуці та один в Решетилівці, які отримають гроші на обладнання.

Про це відомо з Наказу Міністерства освіти й науки України від 18 березня.

Майстерні створюватимуть та оновлюватимуть за кошти міжнародних партнерів і бізнесу в межах проєкту «100 майстерень». Усього на 72 профтехи країни планують витратити 500 млн грн. Частину коштів передадуть трьом закладам на Полтавщині:

Назва навчального закладу Перелік професій, за якими планують створювати майстерні Сума виділених коштів
Вище професійне училище №7 у Кременчуці «Верстатник широкого профілю», «Оператор верстатів з програмним керуванням» 7 млн 800 тис. грн
Регіональний центр професійно-технічної освіти №1 у Кременчуці «Шоколадник», «Адміністратор (господар) залу» 6 млн 711 тис. грн
Решетилівський професійний аграрний ліцей імені Боровенського «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» 17 млн 500 тис. грн

ПТУ, які отримають гроші на майстерні

Наприкінці весни профтехи розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі. Найпопулярніші напрямки, за якими створять майстерні в 72 профтехах: 

  • сільське господарство – 14 майстерень; 
  • громадське харчування – 10 майстерень;
  • промисловість та машинобудування – 7 майстерень;
  • будівництво та автомобільний транспорт – 6 майстерень.

Нагадаємо, що в Україні п’ятий рік поспіль триває реформа професійної освіти. Пандемія і повномасштабна війна ускладнили процес, проте перші результати можна побачити вже зараз.

Щоб вивести ПТУ з кризи, потрібно працювати одночасно в кількох напрямках: осучаснювати обладнання закладів, налагоджувати співпрацю з роботодавцями, покращувати імідж профосвіти у суспільстві. 

Як це впроваджують на практиці, ЗМІСТ дізнавався на Львівщині, куди представників медіа запросили на престур закладами профтехосвіти. У матеріалі розповідаємо про суть реформи та досвід змін місцевих училищ та коледжу.