Раптова щедрість: сільрада Нерубайського на Одещині відремонтує офіс ДБР в Миколаєві – Новини Одеської області

Нерубайська сільрада Одеської області проголосувала за виділення 1,5 мільйона гривень на ремонт розташованого в Миколаєві територіального управління Держбюро розслідувань.

Про це пишуть Ivasi.News.

Проєкт рішення під час сесії 26 січня вніс голова Нерубайської громади Олег Мишаглі. За його словами, днем раніше до нього звернулися представники ДБР і заявили, що через брак фінансування вони просять громаду допомогти їм із ремонтом.

Дане рішення депутатів сільради викликало бурю незадоволення — як мешканців самої громади Нерубайського, так і користувачів соцмереж. Громадяни дуже здивовані, що нерубайські депутати вирішили спрямувати таку астрономічну для місцевого бюджету суму не на дрони для ЗСУ чи соцальні програми, а на ремонт офісу організації, яка навіть щітки для унітазів купує по 400 грн за штуку.

Як пише місцева активістка Ірина Коновал у своєму Фейсбуку, причиною такої щедрості пана Мишаглі та депутатів може бути кримінальне провадження за номером 947/31923/23, яким опікується саме ДБР. І по якому вже є судове рішення щодо арешту фігурантів.

В жовтні минулого року ДБР затримало начальницю Управління соціального захисту Нерубайської сільської ради, яка, за версією слідства, була задіяна в схемі оформлення «білих квитків» — документів про непридатність до військової служби.

Слідством задокументовано, що за такою схемою ділки «допомогли» щонайменше 10 віп-ухилянтам стати непридатними для військової служби. 5 жовтня 2023 року працівники ДБР затримали посадовицю та співробітника Одеського РТЦК та СП під час одержання 12 тисяч доларів США оплати за послугу від чергового клієнта, уточнювали в прес-службі Держбюро. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

«Щонайменше 10 депутатів та їх родичів за 12 тис$ зняли з військового обліку, — в Одесі ДБР викрило схему видачі «білих квитків» «віп-ухилянтам». За 12 тисяч доларів їм вигадували діагнози та готували відповідні документи… Допомагала підшукувати «віп-клієнтів» знайома працівника ТЦК – начальниця одного з управлінь органів місцевого самоврядування Одещини. Також вона відповідала за розрахунок та бухгалтерію», — нагадує Коновал.

Цікаво, що дана чиновниця, перебуваючи на нічному арешті, була особисто присутньою на тій самій скандальній сесії Нерубайської сільради, під час якої й ухвалили рішення про ремонт миколаївського офісу ДБР. Який і курує Одеську область.

«Також цікавою є відповідь голови сільради, що, виявляється, в Нерубайському постійно виділяють кошти на ремонти правоохоронних структур. Що це — зізнання в хабарях чи проста недолугість сільських чиновників, які ніколи не несуть покарання за свої вчинки?» — запитує видання.

На головному фото: Олег Мишаглі отримує медаль «За сприяння ЗСУ»

**

ВНЕЗАПНАЯ ЩЕДРОСТЬ: СЕЛЬРАДА НЕРУБАЙСКОГО НА ОДЕСЩИНЕ ОТРЕМОНТИРУЕТ ОФИС ГБР В НИКОЛАЕВЕ

Нерубайский сельсовет Одесской области проголосовал за выделение 1,5 миллиона гривен на ремонт территориального управления Госбюро расследований, расположенного в Николаеве.

Об этом пишут Ivasi.News.

Проект решения во время сессии 26 января внес глава Нерубайской общины Олег Мишагли. По его словам, днем ранее к нему обратились представители ДБР и заявили, что за неимением финансирования они просят общину помочь им с ремонтом.

Данное решение депутатов сельсовета вызвало бурю недовольства – как жителей самого общества Нерубайского, так и пользователей соцсетей. Граждане очень удивлены, что нерубайские депутаты решили направить такую астрономическую для местного бюджета сумму не на дроны для ВСУ или на социальные программы, а на ремонт офиса организации, которая даже щетки для унитазов покупает по 400 грн за штуку.

Как пишет местная активистка Ирина Коновал в своем Фейсбуке, причиной такой щедрости господина Мишагли и депутатов может быть уголовное производство по номеру 947/31923/23, которым занимается именно ГБР. И по какому уже судебному решению по аресту фигурантов.

В октябре прошлого года ГБР задержало начальника Управления социальной защиты Нерубайского сельского совета, которая, по версии следствия, была задействована в схеме оформления «белых билетов» — документов о непригодности к военной службе.

Следствием задокументировано, что по такой схеме дельцы помогли по меньшей мере 10 вип-уклончанам стать непригодными для военной службы. 5 октября 2023 года работники ДБР задержали должностную должность и сотрудника Одесского РТЦК и СП при получении 12 тысяч долларов США оплаты за услугу от очередного клиента, уточняли в пресс-службе Госбюро. Санкция статьи предусматривает наказание в виде лишения свободы сроком до 10 лет.

«По меньшей мере, 10 депутатов и их родственников за 12 тыс$ сняли с военного учета, — в Одессе ГБР разоблачило схему выдачи «белых билетов» «вип-уклончанам». За 12 тысяч долларов им придумывали диагнозы и готовили соответствующие документы… Помогала подыскивать «вип-клиентов» знакомая работник ТЦК – начальница одного из управлений органов местного самоуправления Одесщины. Также она отвечала за расчет и бухгалтерию», – напоминает Коновал.

Интересно, что данная чиновница, находясь на ночном аресте, лично присутствовала на той же скандальной сессии Нерубайского сельсовета, во время которой и приняли решение о ремонте николаевского офиса ДБР. Который и курирует Одесскую область.

«Также интересным является ответ главе сельсовета, что, оказывается, в Нерубайском постоянно выделяют средства на ремонт правоохранительных структур. Что это — признание во взятках или простая несуразность сельских чиновников, которые никогда не несут наказание за свои поступки?» — спрашивает издание.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В Хаджибейському районі планують «освоїти» більше 300 тисяч на пасажирські перевезення