Руками громад творяться зміни: у Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей (ФОТО)

У четвер, 14 березня, в Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей, який відремонтували та оснастили у рамках реалізації проєкту “Право на сім’ю”.

Проєкт реалізовує МБО “БФ “СОС Дитячі містечка” Україна за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Про це повідомляє журналістка Фіртки з місця події.

У проєкті беруть участь сім громад двох областей. З Івано-Франківщини: Івано-Франківська, Коломийська і Городенківська, а також громади Київщини: Фастівська, Бородянська, Ірпінська, Боярська.

У Центрі надаватимуть наступні послуги: соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховують дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, екстрене (кризове) втручання, соціально-психологічна реабілітація та інші види допомоги.

«Коли ми ще працювали над створенням та структурою центру, важливим був системний підхід до розв’язання соціальних питань.

Наша громада велика, вона налічує 40 населених пунктів та 45 тисяч осіб. Тому проблем, пов’язаних із соціальними питаннями та питаннями дітей в нас достатньо.

На засіданнях виконкому понад 30 відсотків  питань стосуються сімей та дітей. Зокрема проблема підсилилася тим, що приїхала певна кількість переселенців з дітьми»,  — розповідає міський голова Городенки Богдан Кобилянський.


Як зазначає очільник Городенки, перший поверх будівлі міської ради перетворили на приміщення соціального захисту, завдяки чому людина може отримати всі послуги в одному місці.

До слова, у місті створили комунальний заклад зі стаціонарним відділенням допомоги самотнім людям, наразі там перебуває 30 осіб.

Інші відділи стосуються роботи із сім’ями загиблих військовослужбовців, ветеранів війни. Найближчим часом відкриють відділ денного перебування людей, які зазнали насильства в сім’ї.

«У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей будуть працювати фахівці із соціальної роботи для того, щоб надати якомога якісніші послуги у нашій громаді.

Протягом року працівники із соціального захисту навчалися та використовували практично свої знання.

Окремо розглянули ситуацію кожної сім’ї, яка перебуває у нас на обліку, надали перелік рекомендацій для того, аби розуміти, як краще працювати з такими сім’ями», — говорить перший заступник міського голови Городенки Андрій Цюмпала

За словами заступника, в Городенківській громаді проживає понад 6000 дітей, близько 100 – з внутрішньо-переміщених сімей. Наразі 55 дітей позбавлені батьківської опіки, до 30 – перебувають на обліку у Службі у справах дітей. Понад 90% дітей влаштовані в сімейні форми виховання.

«Важливо, щоби громада відкривала світогляд для того, аби планувати бюджет на всі напрямки роботи, зокрема доступність надання соціальних послуг.

Вчасно отримані соціальні послуги – це не тільки підтримка, це — про гідність. Щоб вдома, в Україні під час жорстокої війни люди відчували, що про них дбають, що є надійне плече і завжди можна звернутися за допомогою.

Ми відходимо від ситуацій, коли людей пересилають з одного приміщення в інше, вони шукають послуги, плутаються і часто не звертаються, бо знають, яка це рутина.

Городенківська громада підійшла продумано та далекоглядно при плануванні цього центру, цієї локації.

В цьому приміщенні також знаходиться служба у справах захисту дітей, в разі потреби фахівці можуть надати консультації. Руками громад творяться зміни», — зазначає Національний менеджер проєкту “Право на сім’ю”  “СОС Дитячі Містечка” Антоніна Загроцька.

«У травні 2022 у відповідь на наявні виклики відкрили Центр укріплення сім’ї в Івано-Франківську, який працює по всій області. Фахівці надають допомогу і підтримку сім’ям з дітьми, які постраждали під час воєнних дій.

Підтримку здійснюють через надання комплексу соціальних послуг, відповідно до оцінки потреб, родини мають змогу безкоштовно отримати соціально-психологічні, логопедичні, педагогічні послуги.

За необхідності – медичну та матеріальну підтримку» — розповідає Алла Котляр, менеджерка у соціальній сфері по Івано-Франківській області МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна.

Довідково: МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна – благодійна недержавна організація, є членом міжнародної федерації SOS Children’s Villages International (SOS Kinderdorf), що започаткована 75 роки тому і працює у 137 країнах та територіях світу.

В Україні фонд працює 20 років задля попередження сирітства, розвитку сімейних форм виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування, та підтримки вразливих родин із дітьми, молоді, яка виходить з-під опіки. За цей час завдяки нашій роботі понад 270 дітей отримали нові родини (прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), понад 7000 дітей залишились у рідних сім’ях та отримують належне батьківське піклування. Протягом 2022-2023 років 417 374 дітей та дорослих отримали різносторонню допомогу організації.

Основна мета проєкту – покращити забезпечення прав дитини з особливим фокусом на підтримці реформи системи альтернативного догляду дітей та процесів деінституціалізації.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

Фотогалерея