СБУ оголосила підозру російському генералу, який командував захопленням Херсонщини

457 Російський генерал Яков Рязанцев. Фото: Вікіпедія.

Правоохоронці зібрали доказову базу на російського генерал-лейтенанта Якова Резанцева – командувача 49-ї загальновійськової армії Південного військового округу держави-агресора.

Про це інформує пресслужба Служби безпеки.

24 лютого 2022 року Резанцев особисто віддав наказ підпорядкованим підрозділам російських військ на захоплення Херсонської області.

Під його командуванням окупаційні угруповання РФ вторглися до південного регіону України з території тимчасово окупованого Криму.

За даними слідства, саме Резанцев наказав за будь-яку ціну захопити стратегічно важливий аеродром у Чорнобаївці.

Також загарбники виконували вказівку російського генерала щодо здійснення масованих повітряних атак на цивільну інфраструктуру Херсонщини.

Крім того, у період окупації правобережжя області Резанцев організовував масові репресії проти учасників руху опору в регіоні.

За його наказом людей викрадали прямо посеред вулиці або з приватних авто під час перетину російських блокпостів.

У такий спосіб російський посадовець виконував завдання Москви щодо поширення кремлівського режиму на півдні України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Резанцеву підозру за частиною другої статті 28,  частини другої статті 437 Кримінального кодексу України (ведення агресивної війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

За інформацією Управління стратегічних комунікацій ЗСУ українські військові ліквідували Рязанцева на території Херсонщини у березні 2022 року.

Читайте також: Військові командувачі Чорноморського флоту РФ обвинувачені в обстрілах Херсона.