СБУ оголосила підозру високопоставленій херсонській колаборантці

Херсонська колаборантка Ельвіра Вітренко. Фото: Центр журналістських досліджень. 643 Херсонська колаборантка Ельвіра Вітренко. Фото: Центр журналістських досліджень.

За матеріалами Служби безпеки підозру у колабораційній діяльності отримала проголошена представниками окупаційної влади так звана міністерка спорту Херсонської області.

Про це Служба безпеки України інформує у Фейсбук.

Пресслужба відомства не називає імені колаборантки, втім журналісти Район.Херсон встановили, що йдеться про ексочільницю Херсонського Центру еколого-натуралістичної творчості Ельвіру Вітренко.

Слідчі встановили, що Вітренко підтримала незаконну владу у тимчасово окупованому Херсоні та погодилась на співпрацю.

Влітку 2022 року підозрювану призначили на посаду начальниці «департаменту молодіжної політики, сім’ї та спорту військово-цивільної адміністрації Херсонської області».

В ході реорганізації незаконного органу влади – обійняла посаду «виконуючої обов’язки міністерки молодіжної політики, сім’ї спорту військово-цивільної адміністрації Херсонської області».

  З серпня 2023 року фігурантка пішла на «підвищення», очоливши «міністерство спорту Херсонської області».   На псевдопосадах зрадниця виконувала рішення кремля щодо становлення та функціонування окупаційної влади на захопленій росіянами території Херсонщини.   Під «патронатом» «військово-цивільної адміністрації Херсонської області» колаборантка розробляла проєкти державних програм у сфері молодіжної політики та координувала діяльність спортивних державних закладів. Організовувала урочистості до свят держави-агресора.   Працюючи на росіян, Ельвіра Вітренко цілеспрямовано впливала на свідомість місцевих мешканців, формуючи в них ідеологію довіри до окупаційної влади РФ.   Перед деокупацією Херсона зловмисниця втекла від правосуддя на лівобережну Херсонщину.   Ексчиновниці загрожує покарання у вигляді  на строк до 10 років.   Читайте також: Правоохоронці оголосили підозру псевдоочільнику медичного закладу Херсонщини.