СБУ повідомила про підозру жителькам Полтавщини – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фотоІлюстративне фото

Автор: Ivor Prickett

Альбіна Ковпак01 лютого 2024, 15:02

Мешканок Полтавського району підозрюють у поширенні російської пропаганди в заборонених соцмережах.

Про це повідомили в Управлінні СБУ Полтавщини 1 лютого.

За версією слідства, упродовж вересня-жовтня 2022 року одна з жінок називала українські міста «історичними територіями росії», а українських захисників – «неонацистами». Вона, ймовірно, героїзувала учасників «сво» та захоплювалася російськими військами.

Також жінку підозрюють у поширенні тез російської пропаганди про «військові подвиги» окупаційних військ.

Другу фігурантку підозрюють у запереченні збройної агресії росії та розміщенні некрологів про загиблих окупантів на власній сторінці у соцмережі.

Слідчі СБУ повідомили жителькам Полтавщини про підозру у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії росії проти України. Нині досудове слідство стосовно однієї з підозрюваних завершили, а матеріали скерували до суду. Жінкам загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що слідчі Полтавського СБУ зібрали доказову базу на директорку фахового коледжу з Луганщини. У березні 2022 року фігурантка, ймовірно, прийняла пропозицію окупаційної влади. Після цього жінка очолила один із так званих «філіалів Старобельського факультету “Луганського державного педагогічного університету”».

На цій посаді «директорка» новоствореного псевдофакультету могла підшуковувати нових викладачів, ймовірно, укладала з ними «трудові договори», призначала їх на посади та переводила навчальний заклад на російські стандарти освіти.

Також додамо, що Служба безпеки затримала у Полтаві агента служби зовнішньої розвідки рф, який проводив інформаційні диверсії проти України.

Віктор Шестаков затриманий українськими спецслужбами. За версією розслідування, ворожим поплічником виявився мешканець Полтави, який підтримував збройну агресію рф. Відомо, що він створив та очолив в обласному центрі прокремлівську громадську організацію під назвою «російська громада Полтавщини».