СБУ затримала ексдепутата та його спільницю, які наводили російські ракети на Херсон

181 Затриманий у Херсоні колишній депутат

СБУ затримала ексдепутата та його спільницю, які наводили російські ракети на Херсон

 Про це повідомили у Службі безпеки України. 

Служба безпеки нейтралізувала агентурну групу фсб на правобережній Херсонщині.

 У результаті спецоперації викрили чотирьох учасників ворожої групи, які коригували ракетно-дронові удари по регіону. Двох із них затримали«на гарячому» під час виконання ворожого завдання.

Затриманими виявились колишній депутат районної ради Херсона та працівниця лікарні.

Затримані за підозрую в коригуванніЗатримані за підозрую в коригуванні

Затримані за підозрую в коригуванніЗатримані за підозрую в коригуванні

За даними слідства, за їхнім «наведенням» рашисти обстріляли місцеву лікарню, церкву та будівлю Національної поліції. Крім того, вони готувалися до нових повітряних атак на Херсонщину. Для коригування ударів фігуранти під виглядом прогулянок обходили вулиці міста, де приховано фіксували місця базування Сил оборони. Ще одним завданням російської агентури був збір розвідданих про наслідки ворожих «прильотів» по обласному центру.

Ексдепутат «узагальнював» отримані відомості і месенджером передавав резиденту (старшому) агентурної групи. Ним виявився його місцевий знайомий, який під час окупації регіону пішов на співпрацю з ФСБ. Напередодні звільнення обласного центру він втік до Росії, де продовжив співпрацю з окупантами.

Повідомлення коригувальниківіПовідомлення коригувальниківі

Повідомлення коригувальниківіПовідомлення коригувальниківі

У ході розслідування Служба безпеки також встановила особу і задокументувала четвертого учасника російської агентури, який перебуває на тимчасово окупованій території України. Наразі всім чотирьом агентам Росії повідомили про підозру.

Затриманий ексдепутат, в якого вилучили мобільний телефон та чорнові записи із доказами розвідувально-підривної діяльності, отримав підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Він перебуває під вартою. В разі доведення його провини йому загрожує довічне ув’язнення. Дії його спільниці кваліфікували за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України.

Двом фігурантам, які переховуються на тимчасово окупованій території України та в Росії, заочно повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу 

Читайте також: