Серед збудників ГРВІ на Полтавщині вперше не виявили грипу

Ілюстративне фото

Джерело – volynnews.com

Яніна Мурдза12 березня 2024, 14:03

Щотижня на Полтавщині досліджують зразки біоматеріалу хворих на гострі респіраторні інфекції, визначаючи збудників хвороби.

Під час аналізу в пацієнтів визначили збудник COVID-19. Уперше з початку січня у хворих не виявили вірусу грипу. Про це стало відомо з даних Полтавського обласного центру контролю та профілактики 11 березня.

За інформацією епідеміологів, захворюваність на ГРВІ на Полтавщині стабілізувалася. Минулого тижня у жителів області зареєстрували 7 тисяч 141 випадок хвороби, що майже на рівні позаминулого тижня.

Показник захворюваності в області становить 528,1 на 100 тисяч, що перевищує базовий на 1,2%. Майже удвічі вищий за середній показник мають наступні громади Полтавщини:

  • Новоселівська громада – 1163 на 100 тисяч населення;
  • Великосорочинська громада – 1061,2;
  • Мачухівська громада – 1004,1.

Дані про захворюваність від Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб

Високий показник захворюваності фіксують також у Глобинській, Лубенській, Хорольській, Градизькій, Пришибській, Щербанівській та Полтавській громадах.

Уперше за сезон у Полтаві підтвердили циркуляцію вірусу грипу на початку грудня 2023 року. У біоматеріалі хворого в Полтаві під час лабораторного дослідження виявили вірус грипу А.

Нагадаємо, що в пацієнтів на Полтавщині виявили коронавірус «Дженні». Більшість пацієнтів з COVID-19, чиї зразки біоматеріалу досліджували в лабораторії, інфіковані цим субваріантом коронавірусу «Омікрон».

Лікарняні при ГРВІ

Лікар має право відкривати лікарняний дистанційно на підставі вказаних пацієнтом симптомів без особистого прийому, а також виписати електронний рецепт.

У разі наявності симптомів захворювання можна зателефонувати до свого сімейного лікаря й отримати рекомендації щодо лікування. Після консультації лікар може створити відкрити лікарняний на період до 5 днів. Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має прийти на особистий огляд для подовження лікарняних.

Відкриття лікарняного в такому режимі діятиме на період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення.