Шість лабораторій у Польщі можуть визначити дельта-штам коронавірусу | Новини Львова

Воєводська санітарно-епідеміологічна станція у Варшаві вже проводить тести на виявлення мутацій коронавірусу. Це одна із шести лабораторій в Польщі, що мають обладнання для секвенування вірусів.

На сьогодні в Польщі підтверджено 119 зараження штамом «Дельта». Виконувач обов’язків Головного санітарного інспектора Кшиштоф Сачка заявив, що впродовж тижня можна відстежити до 480 зразків. 

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.

«Це пристрій, який дає змогу вивчати генетику вірусу, точно визначати його структуру. Що стосується протиепідемічної діяльності, це дасть змогу відстежити, як формується спалах, як виникає ланцюг інфекцій, і, як наслідок, застосовувати ефективні заходи для запобігання розповсюдження ланцюгів інфекцій», – пояснив Кшиштоф Сачка.

Мазовецький воєвода Константи Радзівілл зазначив, що завдяки секвенуванню (методу встановлення послідовності первинної структури мономерів в лінійних біополімерах — білках та нуклеїнових кислотах – DL) ми можемо не тільки виявити вірус, але і простежити його шлях. 

«Це дуже важливо, коли йдеться про рішення щодо обмежень, карантину чи ізоляції. Запуск секвенсора дає нам нову якість у боротьбі з епідемією. Не тільки з цією, але й будь-якою іншою в майбутньому. Це також джерело інформації про інші мутації вірусу», – додав воєвода.

Окрім Варшави, санітарні лабораторії, у яких можливе секвенування вірусів, розташовані в Ольштині, Лодзі, Гожуві-Велькопольському, Ряшеві, Катовицях. Уряд виділив 6,5 мільйона злотих на обладнання цих об’єктів.