Школа на Павленках: будівля стане хостелом – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Будівля школи на Павленках

Фото з відкритих джерел

Анастасія Добряк26 січня 2024, 15:01

Будівлю колишньої вечірньої школи на Павленківській, 6 у Полтаві планують продати підприємиці Оксані Хардіній за 2 млн 56 тис. грн.

Про майбутнє історичної будівлі на площі Павленківській, 6 (відома в Полтаві як вечірня школа на Павленках) розповів Олег Хардін 26 січня на сесійному засіданні Полтавської міської ради.

Школа на Павленках

За його словами, вони з дружиною планують викупити будівлю, щоб відкрити там хостел, громадський простір та кімнату-музей громадського діяча з Полтави Івана Стешенка. Останній проєкт планують разом з Полтавським офісом Інституту національної памʼяті.

«Ще я бачу там шаховий гурток для безкоштовного навчання. Які подальші кроки? Зі «Старою Полтавою» та Леонідом Булавою проведемо огляд, послухаємо рекомендації щодо реконструкції будівлі. Спершу проаналізуємо стан конструкції, фундаменту і потім озвучимо реальну картину та ескізні пропозиції».

За задумом Хардіним, будівлю вдасться осучаснити й створити нові робочі місця. Полтавська міська рада погодила ці наміри затвердивши висновок про вартість будинку площею 474,3 кв.м:

  • ринкова вартість об’єкта приватизації з невід’ємними поліпшеннями – 2 млн 181 тис. грн:
  • ринкова вартість невід’ємних поліпшень ФОП Хардіною О.М – 125 тис. грн.

Депутати затвердили ціну продажу обʼєкта – 2 млн 56 тис. грн.

Історія школи на Павленках

Будівлю колишньої гімназії та вечірньої школи збудували більш як 100 років тому. За даними «Полтавщини», другу у Полтаві гімназію відкрили на Павленках у грудні 1917 року. Очолив її викладач Кадетського корпусу Павло Голобородько. Гроші на утримання закладу збирала організація «Просвіта».

Починаючи з 1918 року гімназія мала ім’я Івана Стешенка, а у 1919 році, після приходу більшовиків, гімназія припинила існування. Уже після другої світової війни тут була жіноча школа № 9. Потім, у 1955 році, дівчат переселили у 25-ту школу.

У будівлі на Павленківській площі, 6 відкрили 3-вечірню школу, яка працювала до 2009 року. Тоді міська влада виселила школу з історичної й перевезла на околицю Полтави.

Після цього споруда не належала нікому, влада нею особливо не цікавилася і там почали відбуватися системні пожежі, споруда руйнувалася.