Робота рятувальників з учнями Щербанівського ліцею
0 Яна Губська28 лютого 2025, 12:02
14 закладів освіти області беруть участь у проєкті з посилення безпеки. На облаштування протипожежної системи вони отримають кошти із державної субвенції.
Про це повідомили у Полтавській обласній військовій адміністрації 28 лютого. Кабінет Міністрів ухвалив рішення перерозподілити понад 6,5 млн грн субвенції на заходи з протипожежного захисту.
Серед 14 закладів освіти на Полтавщині, які беруть участь є вісім ліцеїв, спортивний навчальний заклад, дві школи та три гімназії. Роботи проводитимуть на умовах співфінансування з місцевих та державного бюджетів.
Субвенцію спрямують на:
- вогнезахисне оброблення конструкцій;
- облаштування систем протипожежного і протидимного захисту;
- створення централізованого пожежного спостерігання та диспетчеризації;
- облаштування систем внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопроводу та системи блискавкозахисту;
- закупівлю та обслуговування первинних засобів гасіння пожеж.
Загалом Уряд розподілив 227,5 млн грн на протипожежну безпеку в школах та військових ліцеях країни. Кошти із субвенції спрямували на 21 область, зокрема на Полтавську, а також на місто Київ.
Нагадаємо, раніше ЗМІСТ писав, що у школах Полтавщини хочуть встановити металошукачі та тривожні сигналізації.
Для закладів Полтавщини мають забезпечити інфраструктуру спостереження та реагування на можливі загрози. Місцевій владі доручили створити в закладах освіти інфраструктуру безпеки, встановивши:
- комплекси тривожної сигналізації, які підключені до пунктів централізованого спостереження та реагування;
- стаціонарні металодетектори;
- огорожі.
До кінця жовтня місцеві районні військові адміністрації, влада громад і Департамент освіти мали інформувати Полтавську ОВА про вжиті заходи.
Також нагадаємо, що у школах різних районів Полтавщини розпочали працювати офіцери безпеки. Вони мають стежити за безпекою дітей.
Офіцери безпеки: хто це
Офіцери служби перебуватимуть у школах повний робочий день та виконуватимуть три основні функції: правоохоронну, просвітницьку та наставницьку.
Вони забезпечуватимуть контроль пропускного режиму в закладах, не допускатимуть до шкіл сторонніх людей, запобігатимуть перенесенню небезпечних предметів. Також офіцери проводитимуть інтерактивні заняття й заходи, що сприяють патріотичному вихованню.
На початку вересня навчальних закладах Полтавського, Кременчуцького, Миргородського та Лубенського районів розпочали виконання своїх обов’язків 13 офіцерів служби освітньої безпеки. Мета проєкту «Служба освітньої безпеки» – захистити дітей у школах в умовах повномасштабної війни.