Що херсонці мають зробити у разі влучання в оселю: алгоритм дій – Херсон

Херсон перебуває під постійними ворожими обстрілами вже майже півтора року. Але навіть зараз ми отримуємо від читачів прохання розповісти про алгоритм дій, які має зробити мешканець міста у разі пошкодження його оселі.

Тому пропонуємо вам розмову про це з начальником Управління капітального будівництва Херсонської міської ради Денисом Холодовим.

Що перш за все має зробити мешканець Херсона у разі пошкодження його оселі внаслідок ворожого обстрілу?

Перш за все треба набрати номери «101» і «102», повідомити про факт знищення та пошкодження житла. Також треба відкрити застосунок Дія, знайти там в розділі «Сервіси» підрозділ єВідновлення, а в ньому – опцію «Повідомити про пошкоджене майно» і розмістити повідомлення про факт знищення чи пошкодження майна. Інтерфейс там – дружній до користувача і інтуїтивно зрозумілий.

Далі людина повинна звернутися на гарячу лінію тієї районної у місті ради, де вона живе. Ось – телефони цих гарячих ліній:

·       Центральна районна рада: 066 447 92 36;

·       Дніпровська районна рада: 099 253 54 91;

·       Корабельна районна рада: 050 533 72 91.

Там можна подати заявку про закриття вікон OSB-плитами.

1

Якщо говорити про відшкодування значних пошкоджень, то людям треба набратися терпіння і дочекатися, коли Херсон не буде зоною активних бойових дій. Тоді мешканці міста отримають і компенсації за знищене нерухоме майно згідно з Постановою Кабміну № 600, і компенсації за пошкоджене майно згідно з Постановою Кабміну № 381.

А зараз отримати ці компенсації люди не можуть?

На жаль, ні, бо під час обстрілів неможливо проводити комісійне обстеження споруд. А виплати робляться лише за наявності акту такого обстеження. Крім того, один й той же об’єкт сьогодні може мати статус пошкодженого, а завтра внаслідок ще одного обстрілу перейде в категорію знищених. В Херсоні зараз таке, на жаль, трапляється. Тут є і суто технічний аспект: якщо змінюється категорія об’єкту, то й компенсація нараховується по-іншому.

Повернемося до теперішньої ситуації. Чимало херсонців під час окупації або після неї виїхали з міста. Тому чимало квартир та будинків – порожні, і за ними доглядають родичі або друзі господарів. Вони у разі пошкодження квартири можуть подати заявку на закриття вибитих вікон OSB-плитами?

Так, можуть. Якщо буде забезпечений доступ в будинок чи в кватиру, і вікна будуть закриті зсередини, це значно краще, ніж робити це ззовні. До речі, останнє ми теж робимо у випадках, коли в пошкодженій квартирі ніхто не живе, ми не можемо ніяк туди потрапити, а пошкодження негативно впливає на температурний режим в будинку. Тоді ми у разі необхідності використовуємо спеціальну техніку (вишки, підйомники) і закриваємо вікна.

1

А якщо пошкодження – суттєві?

Тоді виконуємо невідкладні ремонтні роботи. Звісно, в теперішніх херсонських умовах ми не можемо повноцінно відремонтувати, але робимо хоча б те, що може тимчасово запобігти більшому руйнуванню об’єкту. Наприклад, ремонтуємо пошкоджені дахи. В Херсоні такі роботи проведені на понад 700 будинках.

А чи є хоча б дуже приблизний прогноз, скільки коштуватиме відновлення Херсона? Розумію, зараз ще рано робити навіть проміжні висновки. Але влада повинна думати і про майбутнє.        

Такі прогнози є, але ще рано оприлюднювати деталі. Бо багато чого може змінитися з часом. До того ж більш-менш точну інформацію ми матимемо, коли буде можливість провести в мирній і спокійній обстановці обстеження пошкоджених об’єктів, зробити проєкти.

1

Точно може сказати лише те, що потреби в фінансуванні будуть такі, що місто своїми силами їх не задовольнить. Буде і фінансування за рахунок державних програм, і за рахунок донорських організацій та спонсорів. Також фінансування розподілятиметься залежно від власника об’єкту: він в комунальній чи в державній власності, наприклад.

Місто буде відновлюватися. Але – після закінчення бойових дій.   

Ми створили цей матеріал як учасник об’єднання “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win  

Джерело