Що насправді зміниться після пенсійної реформи

Халява закінчилася.

Прийнята Верховною Радою пенсійна реформа багато в чому змінить звичну для багатьох українців систему, передає Ukr.Media.

Зокрема змінилися умови виходу на пенсію.

Як відзначає фінансовий експерт Олексій Кущ, зараз основний ресурс трудового стажу — робота в часи СРСР. Але він вичерпується з об'єктивних тимчасових причин. З українським стажем ситуація інша. Враховуючи кількість офіційно зареєстрованих платників ЄСВ (14 млн з 24 млн працездатних), щасливих володарів 35 років трудового стажу буде не так вже й багато. Починаючи з 2020 р. дефіцит ПФУ почне стрімко зменшуватися і до 2025 р. Пенсійний фонд, швидше за все, запрацює у профіциті. Ну а до 2030-го проблема виплати пенсій для держави зникне як така.

«Візьмемо для прикладу рік виходу на пенсію в 2018. І уявімо, що на пенсію виходить чоловік у віці 60 років. Це буде житель України 1958 року народження. Уявімо, що вже в 20 років у радянському минулому він влаштувався на роботу. У 2018 р. у такого претендента пенсії буде як мінімум 13 років радянського стажу. Для набору необхідних 25 років йому потрібно показати трудовий стаж після 1991 р. тривалістю 12 років (з тих, що пройшли вже 26 років сучасної історії)», — говорить експерт.

За його словами, навіть з урахуванням кризи 90-х це зробити по силам. Але в 2031 р. у такого претендента буде нуль років радянського стажу і, отже, для виходу на пенсію доведеться пред'явити трудові досягнення вже в роки незалежності або чекати 65 років.

За його словами, основний меседж реформи можна описати фразою: «халява закінчилася».

«Претендувати на пенсії, аргументуючи це заслугами перед неіснуючою державою, тих, що канули в Лету чверть століття тому, вже не вийде. Так само як і не пройде стара добра стратегія звичайного обивателя, з одного боку, податки не платити, ну а від держави отримати по повній: пільгами, субсидіями, пенсіями, квартирами, земельними ділянками», — підсумував аналітик.