Штрафні бали для водіїв можуть знову запровадити в Україні: деталі | |

В Україні можуть повернути систему штрафних балів для водіїв, які систематично порушують правила дорожнього руху. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний». 

Така система вже діяла в Україні з 2015 по 2020 роки. Кожному водію щорічно нараховували 150 балів. За кожне зафіксоване автоматичною камерою порушення з водія знімали 50 балів. Витративши всі бали, водій сплачував штраф у грошовому еквіваленті.

Однак система так і не запрацювала на повну потужність, адже камери автофіксації почали встановлювати лише влітку 2020 року. А вже в кінці того ж року президент Володимир Зеленський скасував систему штрафних балів.

На початку 2022 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6502, який пропонував знову запровадити штрафні бали для водіїв. Проте через повномасштабне вторгнення росії до України законопроект не розглянули навіть у першому читанні. Наразі він перебуває на розгляді у Комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Які нововведення передбачаються законопроєктом:

За кожне порушення правил дорожнього руху водію нараховуватимуться штрафні бали:

  • 1 бал – за непристебнутий ремінь безпеки та перевезення дітей без автокрісла.
  • 2 бали – за керування несправним ТЗ, повторне перевезення дітей без автокрісла, перевищення швидкості на 20+ км/год (крім зафіксованих камерами), проїзд на червоне світло.
  • 3 бали – за порушення правил зупинки на смузі для маршруток, керування несправним ТЗ з пасажирами.

Водійське посвідчення буде вилучено, якщо протягом року водій набере:

  • 12 штрафних балів – для досвідчених водіїв.
  • 8 штрафних балів – для водіїв зі стажем менш ніж рік.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як водіям захистити авто від сонця, та як правильно зберігати зимову гуму. 

Залишити відповідь