Штучний інтелект відтворить голос Едіт Піаф для нового байопіку про співачку

Warner Music Group досягла згоди зі спадкоємцями Едіт Піаф щодо розробки біографічного фільму «Едіт». Компанія називає його «першим анімаційним байопіком про музиканта, створеного за допомогою штучного інтелекту».

Особливістю кінокартини стане використання ШІ, навченого на сотнях пісень і візуальних матеріалів легендарної французької співачки, щоб відтворити її голос і образ. Технологію розробив український стартап Respeecher, відомий зокрема тим, що створив голос юного Люка Скайвокера для останньої серії серіалу «Мандалорець» (2 сезон) і Дарта Вейдера для серіалу про Обі-Вана Кенобі від Disney.

«Анімація подарує сучасний погляд на історію Едіт Піаф, а включення архівних відеоматеріалів, телевізійних виступів, особистих кадрів та інтерв’ю на телебаченні надасть глядачам автентичний погляд на значущі моменти її життя», — заявили у Warner Music Group.

Спадкоємці Едіт Піаф відзначили, що знову почути голос співачки було незабутнім досвідом і похвалили технології ШІ, які «зробили так, ніби ми знову опинилися з нею в кімнаті».

Warner Music представили кадр для ознайомлення з концепцією «Едіт»:

Події стрічки відбуватимуться в Парижі та Нью-Йорку в період з 1920-их по 1960-ті роки. У картині використають оригінальні пісні Едіт Піаф, зокрема хіти La Vie en rose та Non та Je Ne Regrette Rien. Режисеркою стане Джулі Вей, авторка документальних фільмів про Стінга, Стіві Вандера та Донну Саммер.