Шведські кримінальні угрупування використовують Spotify для відмивання грошей

Шведське видання Svenska Dagbladet повідомило, що члени кримінальної банди використовують цифрову платформу Spotify для відмивання грошей.

Кошти отримані з торгівлі наркотиками, пограбувань, шахрайств та замовних вбивств зловмисники конвертують у біткоїн. Потім вони використовують криптовалюту, аби купити фальшиві прослуховування для виконавців повʼязаних з бандою та привласнити гроші, виплачені цифровою платформою. 

«Spotify став для них банкоматом. Існує прямий зв’язок з угрупованнями, отже, зі смертельним насильством», — розповів анонімний поліцейський.

Також одне з джерел Svenska Dagbladet, повідомило, що Spotify «дуже добре підходить для вербування». Члени банди можуть використовувати популярних артистів зі сцени гангстерського репу Швеції, як прикриття для своєї діяльності. Наприклад, якщо мережа хоче залучити дітей, і у неї є популярний репер, то завербувати їх стає вдвічі легше.

Spotify відмовилися коментувати розслідування Svenska Dagbladet і наполягають, що у видання «немає доказів» того, що відмивання грошей відбувається саме на цифровій платформі.