Ситуація на кордоні з Польщею | |

Кордон

Близько 1900 вантажівок стоять на кордоні України з Польщею, а час очікування на перетин вже досягає 90 годин. Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко, передає “Дніпро Оперативний”. 

За даними поліції, ситуація на кордоні загострюється, а час очікування все продовжує зростати, на сьогодні він вже становить понад дев’яносто годин.

  • Черга на дорозі до пункту пропуску “Дорогуськ-Ягодин” сягає населеного пункту Людвінув і становить 4 км. У ній стоять 60 фур, а час очікування на перетин кордону становить 40 годин.
  • Черга до пункту пропуску “Гребенне-Рава Руська” становить 400 вантажівок, час очікування – 90 годин.
  • У черзі до пункту пропуску “Корчова-Краківець” зараз очікує на перевірку приблизно 300 фур.
  • У черзі до пункту пропуску “Медика-Шегині” стоять близько 1 тис. фур, а час очікування становить 90 годин. Черга сягає 140 км.

Тим часом блокада кордону з Україною триває вже понад 100 днів.

Польські перевізники з 6 листопада 2023 року заблокували рух вантажівок на кордоні з Україною. Вони вимагали від українського уряду збільшення обсягів транзиту вантажів через їхні території. Спочатку блокувалося три пункти пропуску: “Ягодин – Дорогуськ”, “Краківець – Корчова” та “Рава-Руська – Гребенне”. З 23 листопада до них приєдналися польські аграрії у пункті пропуску “Шегині-Медика”.

На період Різдвяних свят блокада була призупинена з 24 грудня до 4 січня. З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску “Медика – Шегині”. Аграрії в цьому пункті пропуску на невизначений час призупинили блокаду.

Українська влада погодилася на деякі вимоги перевізників та аграріїв, зокрема, збільшила пропускну здатність пунктів пропуску. Однак, польські аграрії вважають, що цього недостатньо, і вимагають подальших поступок.

Нагадаємо, політичний експерт Віталій Кулик розповів, як протікатимуть події протестів на кордоні із Польщею і як виходити з цієї ситуації Україні