Слухайте довоєнний Харків у шоу «Як звучить світ. Україна»

Вийшов випуск шоу «Як звучить світ. Україна», де саундпродюсер Євген Філатов перетворює польові записи у композиції, що характеризують певне місто чи регіон. Епізод про Харків зняли за два місяці до повномасштабного війни.

Раніше цього року виходив перший сезон тревел-шоу, у якому Євген Філатов (The Maneken, ONUKA) вже після початку російського вторгнення записав звуки Києва, Львова, Чернігова, Одеси і Карпат. Харківський випуск мав стати пілотним для проєкту, однак режисери Євген та Наталія Синельникови вагалися, чи варто викладати відео, адже його зняли російською мовою.

«Ми вирішили переозвучити Євгена і дати можливість людям почути мирний, довоєнний Харків. На нашу думку, випуск досить чутливий, адже усвідомлення того, що та сама Салтівка, в якій бурлило життя, нині частково зруйнована, викликає сум, але водночас і гордість за харків’ян, які вистояли, не здалися та відстояли це прекрасне місто. Це відеозгадка, яким Харків був, і ми впевнені, місто ще стане таким після перемоги», кажуть Євген та Наталія Синельникови

У випуску можна почути звуки харківського вокзалу, державної наукової бібліотеки ім. Володимира Короленка, хору національного університету ім. В. Н. Каразіна, дзвону Успенського собору та інших важливих місць Харкова. 

Наразі відбуваються зйомки другого сезону «Як звучить світ. Україна». Євген Філатов також випускав пісні із першого сезону окремим мініальбомом, який ми визнали одним із найкращих у цьому році.