Сміття зносилось тривалий час: в громаді на Житомирщині ліквідовано несанкціоноване сміттєзвалище | Журнал Житомира

  • Фото: Екоінспекції
  • 24 квітня, 2024 10:43

В громаді Попільнянської селищної ради на вимогу Інспекції ліквідовано несанкціоноване сміттєзвалище.

Про це 24 квітня повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу.

В ході розгляду звернення, що надійшло на Урядову «гарячу лінію» наприкінці лютого 2024 року стосовно влаштування поблизу с. Соколів Брід (Попільнянська селищна рада) несанкціонованого сміттєзвалища, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Поліського округу було проведено обстеження зазначеної території та виявлено несанкціоноване звалище відходів. Виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений, здійснюється у відповідності до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами». Згідно даної норми, повноваження щодо таких відходів в межах населених пунктів відносяться до компетенції органу місцевого самоврядування, в даному випадку – Попільнянської селищної ради, на адресу якої і було скеровано лист щодо необхідності вжиття заходів для ліквідації зазначеного сміттєзвалища”, – йдеться в повідомленні.

Наразі Попільнянська селищна рада вже офіційно повідомила Екоінспекцію Поліського округу про здійснення заходів з прибирання та приведення у належний естетичний стан ділянки поблизу с. Соколів Брід – із залученням техніки ліквідовано побутові відходи, а також очищено та впорядковано територію, на яку мешканці населених пунктів звозили сміття протягом тривалого часу.

Також у офіційному листі зазначено, що старостою Паволоцького старостинського округу проведено загальні збори, на яких порушили питання щодо необхідності дотримання правил поводження з відходами та недопущення у подальшому неконтрольованого викидання сміття в непризначених для цього місцях.