Сморід у Полтаві спричинили випалювання трави й погода

Ілюстративне фото. Небо над Полтавою у квітні під час фіксування пилу з Сахари

Фото ЗМІСТу

Альбіна Ковпак24 вересня 2024, 12:09

22 вересня у Полтаві та громаді зафіксували погіршення стану повітря. Місцеві мешканці могли відчувати смог та сморід. Причина цьому – несприятлива погода й випалювання сухої трави.

Про це 23 вересня повідомили у Полтавській ОВА.

За даними обласного гідрометцентру, на якість повітря вплинуло перевищення вмісту пилу, діоксиду азоту та формальдегіду. Показники перевищували допустиму норму в 2-3 рази.

Ймовірною причиною погіршення якості повітря стала несприятлива погода: відсутність дощів, висока температура, а також слабкий вітер 1-3 м/с. Через це в повітрі накопичувалися пил, гар та продукти горіння. Також місцеві палили суху рослинність та сміття, що спричинило задимлення. 

За даними супутникового моніторингу лісових пожеж, 22 вересня значних пожеж в екосистемах Полтавського району не зафіксували.

Станом на 11:57 у більшості районів Полтаві фіксують добру (блакитний індикатор) та задовільну (зелений індикатор) якість повітря. Погана якість повітря (червоний індикатор) зберігається на станції в ліцеї №13 у мікрорайоні Браїлки.

1Скриншот з мапи всеукраїнської платформи моніторингу якості повітря Eco City

Сморід у Полтаві 22 вересня

Місцеві повідомляли про смог та задимлення у Полтаві, а фахівці фіксували поганий стан повітря. 

Якість повітря у Полтаві відстежують на шести станціях:

  • ліцей №13 (мікрорайони Браїлки та Пушкарівський);
  • школа №5 (Київський район);
  • вул. Монастирська (Подільський район);
  • полтавська політехніка (центральна частина міста);
  • ліцей №17 (мікрорайон Левада);
  • школа №19 (Шевченківський район).

Станом на 13:00 22 вересня на усіх станціях фахівці оцінювали якість повітря у Полтаві як наздвичайно погану (фіолетовий індикатор). Погіршив якість повітря пил, перевищення вмісту якого фіксували на станціях – від 90 мкг/м³ до 147.14 мкг/м³.

1Скриншот з мапи всеукраїнської платформи моніторингу якості повітря Eco City

Чим небезпечна категорія «Надвичайно погана якість повітря»

Вміст у повітрі забруднюючих речовин становить небезпеку навіть при короткостроковому впливі. Усі категорії населення можуть відчувати сильне загострення рефлекторних реакцій та мати наслідки для здоров’я. Для усіх місцевих діють спеціальні обмеження, застереження та рекомендації для перебування на відкритому повітрі. 

Фахівці рекомендують виключити або перенести на інший час будь-яку роботу на відкритому повітрі. Якщо у вас виникає рефлекторна реакція на забруднене повітря – кашель, задишка, подразнення слизових оболонок носоглотки, біль в очах тощо – варто використовувати засоби індивідуального захисту органів дихання. 

У випадку довготривалого прояву рефлекторних реакцій або інших відчутних наслідків для здоров’я необхідно звернутися за консультацією до лікаря.