Споживчий ринок Івано-Франківщини: які продукти подорожчали у січні 2024 року

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.

Про це журналістці Фіртки повідомили у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.

У січні цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–0,9% зафіксували в більшості регіонів України, за винятком Черкаської та Сумської областей, де споживчі ціни знизилися на 0,5% та 0,3% відповідно.

На Вінниччині, Полтавщині та Хмельниччині індекс споживчих цін склав 100,0%.

На споживчому ринку області в січні у 2024 році порівняно з попереднім місяцем ціни на харчі та безалкогольні напої зросли на 0,9%. Найбільше — на 15,8% — подорожчали овочі.

На 3,7–0,6% підвищилися ціни на сметану, фрукти, молоко, рис, яловичину, м’ясо птиці, рибу та продукти з риби, сир і м’який сир, безалкогольні напої. Водночас на 6,0% подешевшала соняшникова олія, на 3,5–1,2% знизилися ціни на свинину, яйця, цукор, макаронні вироби, маргарин, сало, масло.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6%, зокрема, на тютюнові вироби — на 0,9%, алкогольні напої — на 0,4%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,0% відбулося в першу чергу внаслідок подорожчання фармацевтичної продукції на 1,4%.

Ціни на транспорт в цілому у порівнянні з попереднім місяцем не змінилися, при цьому паливо та мастила подешевшали на 2,9%, проїзд у автодорожньому та залізничному пасажирському транспорті подорожчав на 3,0% та 2,0% відповідно.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

“За якісну та смачну їжу”: на систему харчування в школах Прикарпаття чекають зміни

Вплинула повномасштабна війна: чи підтримують громадяни теперішній курс України