Spotify планує встановити нові умови виплати роялті артистам

На початку 2024 року Spotify планує впровадити зміни до своєї моделі виплати роялті. Вони стосуватимуться виконавців з невеликою кількістю прослуховувань, немузичних шумових треків або звуків природи, а також дистрибʼюторів і лейблів, які займаються шахрайством через платформу.

Як повідомляють Music Business Worldwide, перша запропонована зміна до системи роялті Spotify передбачає, що пісня має набрати мінімальну кількість річних прослуховувань, перш ніж за неї можна буде отримати роялті. Цей поріг на даний момент не було оголошено та чітко визначено. 

Таке нововведення призведе до демонетизації пісень, які отримували 0,5% від загального пулу роялті стримера. Ці гроші будуть перерозподілені через фонд роялті Spotify Streamshare і виплачуватимуться популярнішим пісням.

Ще однією зміною стануть фінансові штрафи для музичних дистрибʼюторів, чиї завантаження будуть позначені як шахрайські. Немузичні «шумові/нойзові» треки, зокрема білий шум і звуки природи, вимагатимуть довшого часу відтворення для отримання роялті. Конкретна тривалість композицій поки що не визначена. Також не вказано, як буде визначатися, чи підпадає трек під цю категорію.

Для введення змін Spotify доведеться внести зміни до угод з лейблами та дистрибʼюторами. Найбільші компанії переукладуть договори з цифровою платформою, оскільки вони зможуть заробити більше грошей завдяки запропонованим змінам.