Стало відомо, скількох людей евакуювали з деокупованої частини Херсонщини

242 Фото ілюстративне

З моменту деокупації правобережжя Херсонщини евакуювалися майже 45 000 мешканців, з них — понад 6 000 дітей та близько півтисячі  маломобільних людей. 

Про це інформує Херсонська обласна військова адміністрація.

У дописі йдеться, що 13 квітня 2024 року  питання проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану обговорили на засіданні обласної комісії, яку провели заступники очільника ОВА Ольга Малярчук та Ярослав Шанько.

Учасники комісії проаналізували результати евакуації місцевих з небезпечних територій та ефективність функціонування евакуаційних маршрутів. Також вирішили посилити  роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності евакуюватися з територій, які знаходяться під постійними обстрілами, до більш безпечних регіонів країни.  

«Евакуація здійснюється щоденно безкоштовним автобусним транспортом та потягами. На кінцевій зупинці евакуйованих зустрічають представники ОВА,  ДСНС та Червоного Хреста й проводять реєстрацію та розселення ВПО, здійснюють всі необхідні грошові виплати та надають гуманітарну та психологічну допомогу», — йдеться у дописі.

Як зазначають в ОВА, з евакуацією людей  активно допомагають такі організації як ГО «ADRA», «Helping to Leave», «Help People», «Схід  SOS», «Проліска», БФ «Save Ukraine», ГО «Пліч-о-пліч», ГО «Сильні, бо вільні» та інші.

Читайте також: Стало відомо, скільки людей залишилось на деокупованій частині Херсонщини.