Старі фото Полтави: як виглядали парки та сквери – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Корпусний парк на початку 1960-х років.

Фото – «Стара Полтава»

Альбіна Ковпак10 березня 2024, 16:03

У минулому столітті Полтава носила ім’я зеленого міста. Принаймні, так її називали місцеві. Про це свідчать й старі світлини Корпусного парку, парку «Перемога», а також озеленених на той час скверів біля театру імені Гоголя та Будинку дворянського зібрання.

ЗМІСТ зібрав світлини полтавських парків та скверів, аби показати, як вони виглядали в минулому столітті. Дивіться їх у матеріалі.

Старі фото Полтави13 і 14 квітня 1962 року три тисячі полтавців вийшли закладати дендропаркПарк «Перемога», 1962 рікСтарі фото Полтави. Петровський парк, 1954 рікПам’ятник Леніну і Сталіну, парк «Перемога». Фото кінця 1950-х роківБерезовий сквер, фото кінця 1930-х роківСтарі фото ПолтавиСквер біля Будинку дворянського зібранняКорпусний парк під час німецької окупаціїПарк Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського (вул. Стрітенська, 50).Петровський парк. Фото 1960-х роківСтарі фото Полтави. Сквер з фонтаном біля театру імені Гоголя, фото середини 1960-х роківСтарі фото ПолтавиКорпусний парк восени. ФОто початку 1960-х роківВид на будинки, сквер та пам’ятник Івану Котляревському, фото 1905 рокуСтарі фото Полтави. Парк «Перемога», 1962 рікСквер Героїв України, 1954 рікПетровський паркСтарі фото ПолтавиПарк по вул. 23 Вересня. Фото 1988 року

Джерело використаних світлин – група «Стара Полтава»

Нагадаємо, що за прогнозами синоптиків, цьогоріч березень у Полтаві буде теплим та сонячним, проте так було далеко не в усі роки. До прикладу, у березні та квітні 1958 року на вулицях міста все ще лежав сніг, а у 1940-х Полтава потерпала від повені.

ЗМІСТ зібрав архівні світлини березневої Полтави. Дивіться їх у матеріалі.

Полтава у фоторепортажах ЗМІСТу

Про початок весни 2024 в Полтаві нагадують хіба що позеленілі стежки в парках та розквітлі підсніжники на подвір’ї музею Короленка. Перший день весни цьогоріч припав на п’ятницю, тож опівдні на вулицях не надто людно. ЗМІСТ прогулявся центральною частиною Полтави, аби зробити світлини першоберезневого міста. 

Наприкінці листопада торік у Полтаві випав перший сніг. Синоптики обіцяли, що мороз триматиметься до кінця тижня, тому містяни могли вдосталь насолодитися хрускотом снігу під ногами та свіжим морозним повітрям. ЗМІСТ прогулявся центром міста, аби зробити світлини засніженого середмістя Полтави.

Старі фото нашого міста викликають не лише ностальгію, а й дозволяють подивитися, наскільки воно змінилося за десятки років. Щоб показати ці зміни і вам, ЗМІСТ зробив кілька фото Полтави з ретро ефектом та порівняв їх зі знімками 70-х років зі «Старої Полтави», які зробили у нашому місті.

Щодня полтавці ходять вул. Соборності та, часом, не помічають унікальні деталі на історичних (а подекуди й столітніх будинках). ЗМІСТ зробив фото декількох таких, аби ви наступного разу не проходили повз. 

Щодня ходимо вулицями міста, але не завжди можемо помічати унікальні двері та елементи на них, які є унікальною історичною спадщиною.

Двері – одна з головних складових будинку, яка робить його фасад досконалим та унікальним. Деякі з них мають десятилітню, а то й столітню історію та зберегли в собі дух та шарм минувшини. ЗМІСТ зробив для вас кілька світлин таких дверей, аби показати естетику міста та передати його історичну атмосферу.

Березень 2023 року у Полтаві минув з сонячною погодою. У місцевих парках було людно, якщо порівнювати із зимовими місяцями. ЗМІСТ підготував кілька фото, аби ви побачили весняну Полтаву.

Прогулюючись містом, часто можна знаходити якісь унікальні місця, будинки чи елементи на них, які захоплюють своєю красою. На вул. Юліана Матвійчука, що тягнеться майже через усе місто, чимало таких місць, які зберегли свою красу через десятки років. Атмосферою старого міста  ділимося через світлини,  які підготували для вас.