«Страшні цифри»: близько 140 бійців з Івано-Франківської громади вважаються зниклими безвісти

З Івано-Франківської громади близько 140 бійців та бійчинь вважаються зниклими безвісти.

Про це шостого вересня повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

«540 загиблих та близько 140 зниклих безвісти — такі страшні цифри втрат у нашій громаді. Тому наш обов’язок — це вшановувати гідно пам’ять.

А найголовніше вшанування пам’яті — це Українська перемога, тому допомагаємо, волонтеримо, передаємо допомогу. 

Місто цього року понад 600 мільйонів гривень спрямовує на захист для захисників, на купівлю дронів і допомогу військовим.

Тому це основне сьогодні завдання», — наголосив посадовець.

Нагадаємо, з лютого 2024 року на Івано-Франківщині працює представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин Наталя Пасічник. Рідні зниклих безвісти можуть звернутись за допомогою у Представництво.

Представництво Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин — це комунікаційна ланка між рідними зниклих та установами, які залучені до пошуку зниклих безвісти, зазначала журналістці Фіртки Наталя Пасічник.

«Приймаємо звернення від родин зниклих безвісти, допомагаємо їм у комунікації з різноманітними державними структурами, які власне займаються пошуком, включаючи військові частини, територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, а також правоохоронні органи.

Мені важливо, щоб люди, звернувшись в уповноважені структури, не залишалися з тим же переліком запитань з яким й починали. Для людей дуже важливо, аби був результат — розшукати зниклого живого або повернути його тіло додому та з почестями поховати.

Моє завдання — вислухати, іноді навіть просто дати виговоритися, підказати, куди звернутись, як подати звернення та що мати з собою, скерувати з усіма установами, а також бути на зв’язку, коли я знову буду потрібна. 

Зокрема, до мене близькі зниклих безвісти можуть зателефонувати (+380 66 069 72 71 — ред.) та отримати консультацію. Крім цього, можна прийти на очний прийом за адресою: Коновальця, 46.

Звертатись можуть не лише близькі тих, хто зник під час повномасштабної війни, а також й рідні тих воїнів, яких розшукують з 2014 року», — розповіла Наталя Пасічник.

Коли розшук припиняють?

Розшук зниклої безвісти людини припиняють не пізніше ніж через три дні з дня встановлення її місця перебування, місця поховання чи місцеперебування останків. Про це повідомляють родичів, а також заявника, якщо заявник не є родичем.

Якщо зникла безвісти за особливих обставин людина, вважається загиблою, але її останки не знайшли, розшук не припиняється до встановлення її місцеперебування, місця поховання чи місцеперебування останків зниклого.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці