Суд виніс вирок у справі колишньої херсонської освітянки

312 Херсонська колаборантка Тетяна Томіліна. Фото: investigator.org.ua.

 Суд визнав колишню очільницю академічного ліцею при держуніверситеті винною у колабораційній діяльності та пособництві  державі-агресору.

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

У прокуратурі не називають імені фігурантки, втім журналісти Район.Херсон встановили, що нею є херсонська колаборантка Тетяна Томіліна.

Томілінй призначили покарання у вигляді позбавлення волі на строк 12 років з конфіскацією майна. Також її позбавили права обіймати певні посади у закладах освіти, органах державної влади, місцевого самоврядування та займатися освітньою та виховною діяльністю на 15 років. 

Прокурори довели, що у червні 2022 року, заручившись підтримкою представників окупаційної влади, засуджена стала «ректором» захопленого Херсонського державного університету.

На псевдопосаді Томілиній організовувала освітній процес за російськими стандартами із загальним застосуванням російської мови, як офіційної. Підбирала кадри на посади професорсько-викладацького складу. Також добирала абітурієнтів та поширювала інформаційно-пропагандистські наративи держави-агресора.

Довідково:  Понад 20 років працювала в освітніх закладах міста Херсона вчителем російської мови та літератури. В період з 2012 по 2015 роки обіймала посаду директорки Херсонського Академічного ліцею імені Мішукова при Херсонському державному університеті, звідки була звільнена через скандал пов’язаний з її проросійськими поглядами. В листопаді 2014 року журналіст Євген Приходько з’ясував, що Томіліна підписана на десятки проросійськи груп у соціальній мережі «Вконтакте».

Після звільнення з ліцею вона безрезультатно балотувалася на  посаду Херсонського міського голови. Єдине чим запам’яталася в період передвиборчої кампанії, це поширенням російських темників про «американські біолабораторії» на території Херсона.

18 червня 2022 року російські військові захопили приміщення Херсонського державного університету та призначили Томіліну новою «ректоркою».

9 серпня 2022 року самопроголошеній ректорці ХДУ оголосили про підозру в колабораційній діяльності.

12 вересня 2022 року сили українського опору в Херсоні здійснили спробу ліквідувати колаборантку. У квартирі «ректорки» окупаційного вишу пролунав вибух, Томіліна була важко поранена (уламкові поранення, струс мозку та контузію), а її охоронець загинув. 

Надалі, про колаборантку надходило обмаль інформації. Проте, у вересні 2023 року стало відомо, що псевдоректорка балотується до окупаційної думи Херсонської області від пропутінської партії «Єдіная Расія».

 

20 вересня 2023 року стало відомо, що Томіліну окупанти обрали головою «Херсонської обласної думи».

Читайте також: Суд виніс вирок у справі окупаційного очільника рятувальної служби Херсонської області.