Суд залишив у силі вирок окупаційному голові Херсонщини Сальдо

335 Окупаційний очільник Херсонщини Володимир Сальдо. Фото: Вікіпедія.

Одеський апеляційний суд визнав винним так званого губернатора Херсонської області Володимира Сальдо у державній зраді та колабораційній діяльності.

Про це повідомили на сторінці Малиновського районного суду міста Одеси у Фейсбук.

«Так, ухвалою Одеського апеляційного суду залишили без змін вирок Малиновського райсуду від 8 листопада 2023 року. Тоді судді визнали винним Володимира Сальдо у державній зраді, колабораційній діяльності та запереченні збройної агресії Росії», — йдеться у дописі.

Обвинуваченому призначили покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а також заборонили займати певні посади.

Довідково:

Після широкомасштабного вторгнення Росії до України, Сальдо 13 березня 2022 року взяв участь у російському мітингу в Херсоні. Згодом заявив, що не підтримує створення так звані народної республіки в Херсонській області, а на мітинг прийшов, щоб зірвати його.

Проте, вже через кілька днів взяв участь  у засіданні окупаційний урядового органу «Комітету порятунку» в Херсоні. 17 березня Офіс Генпрокурора України відкрив провадження щодо державної зради, пов’язаної зі створенням псевдооргану влади на Херсонщині. Зокрема, підозрюють Сальдо.

26 квітня його призначили головою російської окупаційної адміністрації Херсона.

14 червня 2022 року Восьмий апеляційний адміністративний суд затвердив заборону діяльності партії «Блок Володимира Сальдо» в Україні. У червні 2022 отримав російське громадянство від тимчасової окупаційної адміністрації Херсона.

Брав безпосередню участь в організації та проведенні псевдореферендуму щодо «приєднання» окупованої Херсонщини до Росії.

Читайте також: Конфісковану одеську квартиру херсонського колаборанта Сальдо продають знову: вдвічі дешевше.