Суд зобов’язав Полтавську ОВА ліквідувати сміттєзвалища

Ілюстративне фото. Сміттєзвалище

Фото – poltava.to

Євгеній Даценко02 вересня 2024, 14:09

За рішенням суду обласна влада має ліквідувати сміттєзвалище за межами сіл Лугове та Драбинівка Полтавського району.

Про це рішення суду повідомили на сайті Полтавської обласної прокуратури 2 вересня. 

За позовом Спеціалізованої екологічної прокуратури суд зобов’язав Полтавську обласну військову адміністрацію ліквідувати два гектари сміттєзвалище за межами сіл Лугове та Драбинівка

Це рішення ухвалили через бездіяльність уповноважених державою органів щодо ліквідації відходів. Наразі це рішення можуть оскаржити апеляційний суд.

Нагадаємо, суд зобов’язав полтавську владу ліквідувати сміттєзвалище в Гожулівському старостаті. 

Несанкціоноване сміттєзвалище на території Гожулівського старостату має площу 4,6 га й розташоване на землях комунальної власності. Фахівці Держекоінспекції оглянули ділянку й відібрали зразки ґрунту, а також обрахували розмір завданої державі шкоди. Матеріали надіслали до прокуратури.

Полтавський окружний адміністративний суд зобов’язав міське Управління житлово-комунального господарства ліквідувати несанкціоноване сміттєзвалище. Рішення набрало сили 20 лютого.

Незаконні сміттєзвалища на Полтавщині мають ліквідувати: реформа

Торік 9 липня набув чинності закон, спрямований на реформування управління відходами в Україні. Громади Полтавщини мають підготуватися до його впровадження й перевірити свою ситуацію зі звалищами сміття.

Метою закону є наближення українського законодавства до норм Європейського Союзу, зокрема впровадження європейської ієрархії поводження з відходами й розширеної відповідальності виробника, а також закриття й рекультивації старих сміттєзвалищ.

У межах підготовки до реформування управління відходами громади Полтавщини мають:

  • виконати інвентаризацію сміттєзвалищ; 
  • поетапно закривати звалища, що не відповідають вимогам; 
  • ліквідувати стихійні сміттєзвалища;
  • рекультивувати земельні ділянки, які колись були під сміттям; 
  • розробити та затвердити схеми санітарного очищення населених пунктів, щоб взяти їх за основу для місцевого плану управління відходами;
  • залучити іноземні інвестиції у сфері поводження із відходами.

Усього в області, за офіційними даними, є понад 720 місць видалення відходів, частина яких має документи, але дуже багато також стихійних сміттєзвалищ. П’ята частина відходів на них – це пластик, який потенційно можна роздільно зібрати й віддати на переробку.